Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eğitim alanına yönelik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirtti. Canik’te eğitime yönelik vizyon projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçeyi kaliteli ve nitelikli eğitimin durak noktası haline getirdiklerini belirtti. Canik’te eğitime yönelik gerçekleştirdikleri çalışmaların, veliler ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve memnuniyetle karşılandığını vurgulayan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bilgileri ve tecrübeleriyle ülkemize katkı sağlayacak nesilleri titizlikle yetiştiriyoruz” dedi.

CANİK ÖZDEMİR BAYRAKTAR KEŞİF KAMPÜSÜ

Başkan İbrahim Sandıkçı: Yeni yatırımlar için çalışıyoruz Başkan İbrahim Sandıkçı: Yeni yatırımlar için çalışıyoruz

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde öğrencilere bilim ve teknoloji alanında verdikleri eğitimlerin en temelden başladığını ve özel müfredat çerçevesinde uygulamalı ve teorik olarak ilerlediğini söyleyen Başkan Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzü, öğrencilerimizin bilim ve teknoloji alanında deneyim sahibi olduğu atölyeler, keşif alanları ve laboratuvarlarla dizayn ettik. Özel olarak hazırladığımız eğitim müfredatı ile teorik olarak işlenen her bir konu akabinde uygulama eğitimlerine geçiyoruz. Öğrencilerimiz, uzman eğitmenlerimiz eşliğinde atölye, deney ve gözlem çalışmaları gerçekleştiriyor. Burada eğitim alanına farklı bir bakış açısı kazandıran konsept ve ders modülleriyle eğitimlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

CANİK AKIL VE ZAKA OYUNLARI SINIFLARI

Canik’in kaliteli eğitimin gözde merkezi olduğunu ve ilçede öğrencilerin bilişsel gelişimlerine katkı sunan projeleri hayata geçirdiklerini belirten Sandıkçı, “Canik’teki okullarımızda, Canik Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfları’nın kurulumlarını gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin hizmetine sunduğumuz sınıflarımızı, zihinsel gelişime katkılar sunan tarihi zekâ ve strateji oyunlarıyla donattık. Tarihi zekâ ve strateji oyunlarıyla öğrencilerimizin karar alma, stratejik düşünme gibi pek çok bilişsel özelliğinin gelişmesine katkılar sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: DHA