Bölge Müdürlüğü, ağacı kesenler hakkında suç duyurusunda bulundu Bölge Müdürlüğü, ağacı kesenler hakkında suç duyurusunda bulundu

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaprak dökümü sürüyor. Nöroloji Uzmanı Doktor Şenol Yavuz’un emeklilik kararının ardından acil serviste görev yapan Dr. Pınar Vargün ile Dr. Cansel Petek Şahin istifa etti. 
Atatürk Devlet Hastanesi acil servisinin sevilen sorumlu uzman hekimi Pınar Vargün istifa etti. Bu yetmezmiş gibi aynı servisten Dr. Cansel Petek Şahin de istifa kararı alarak hastaneden ayrıldı. Bir süredir hastaneden hekim ayrılışlarının giderek artması üzerine mercek altına alınan acil serviste, hasta yoğunluğunun anlamsız şekilde tavan yaptığı, özellikle boş yoğun bakım yatağı ve il dışı sevklerde sıkıntıların arttığı, hastaların acil serviste kalış sürelerinin uzadığı ve 112 ile koordinasyonun koptuğu gözleniyor. Hastaneden son dönemlerde giden hekimlerin yanı sıra, Dermatoloji, Göz ve KBB bölümlerine randevu alınamaması da gelen şikayetler arasında gösteriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi