Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan İbrahim Sandıkçı’ya ilçedeki kadınlardan destek sözü geldi. Başkan İbrahim Sandıkçı, Canikli kadınlarla gerçekleştirdiği buluşmada 2024-2029 döneminde ilçede kadınlara yönelik hayata geçirilmesi planlanan projelerden bahsetti. Eğitimden, mesleki istihdama kadar her alanda 5 yılda ilçede kadınlara yönelik özel projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimizin sosyal ve mesleki hayata katılımlarını arttıran yeni proje ve çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.  

İlçede kadınlara yönelik kazandırdığı projeler Canikli kadınlar tarafından büyük beğeniyle karşılanan Başkan Sandıkçı, 2024-2029 döneminde kadınlara özel proje ve yatırımları hayata geçirmeye devam edeceklerini belirterek, “Görevde bulunduğumuz 5 yılda ilçemizdeki hanım kardeşlerimiz için önemli projelere ve hizmetlere imza attık. Canik’imize 4 adet yeni Hanım Konağı kazandırdık. Canik Kadın Kooperatifi’ni kurduk. Canik Genç İş Kadını İstihdamı Projesi’ni hayata geçirdik. 5 yılda 3 bin 730 hanım kardeşimize mesleki istidama yönelik sertifikalı mesleki eğitim verdik. 31 Mart’ta ilçemizi daha ileriye taşıyacağımız yeni 5 yıla adım atacağız.  Modern çehresiyle insanını kucaklayan bir Canik’i inşa etmeyi süreceğiz. Hemşerilerimizin hayır dualarıyla her zaman olduğu şekilde yeni 5 yılda durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Feci kazada ölen 15 yaşındaki Murat Kazancı son yolculuğuna uğurlandı Feci kazada ölen 15 yaşındaki Murat Kazancı son yolculuğuna uğurlandı

Programa, Canik Belediye Başkan İbrahim Sandıkçı’nın eşi Selma Sandıkçı ve AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay’da katıldı. 

Kaynak: DHA