14 Mart Bayramı'nda Zonguldak Valiliği önünde çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. 

Tabip  Odası Başkanı Şenol Yavuz, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Burak Bahadır ve BEÜ Sağlıklı Uygulama ve Araştırma Merkezi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir, Atatürk Anıtı'na çelenk sundular.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı
Törene; Tabip  Odası Başkanı Şenol Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir. Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Burak Bahadır, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Güneş Çakmakgenç, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Emrah Keskin,  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Genç, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Dr. Atınç Kayınova ve öğretim üyeleri katıldı. 

Prof. Dr.  Hande Aydemir,  törende yaptığı konuşmada “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Ben tüm hekimlerimizin bu mesleğe gönül veren tüm öğrencilerimizin 14 Mart bayramını içtenlikle kutluyorum. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. ülkemizde de ilk tıp bayramı 14 Mart 1919 yılında kutlanmaya başladı. Tarihsel bir önemi de var. Bir taraftan da tüm hekimlerimizin sorunlarının ortaya konduğu çözüm önerilerinin getirildiği bir gün aslında.  Ayrıca tüm bu süreç içerisinde kaybettiğimiz hekimlerimizi de anmak için bir fırsat getirdi bize. Bu anlamda tekrar tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum” dedi. 

Tabip  Odası Başkanı Şenol Yavuz da “Bugün 14 Mart Bayramı. 14 Mart Tıp Bayramında tüm meslektaşlarımızın bayramını kutluyoruz. Onlara gelecekte daha iyi bir çalışma ortamı, daha sağlıklı bir ortam, şiddetten uzak, toplumla iç içe olmaya devam etmesi dileğiyle herkesin 14 Mart Tıp bayramı yeniden kutluyoruz" diye konuştu. 

Fabrikaya işçi alınacak: Başvurular başladı Fabrikaya işçi alınacak: Başvurular başladı

Tıp Bayramı1

Muhabir: Öznur Güneş