Ak Parti Ereğli ve Gökçebey İlçe Başkanları belli oldu Ak Parti Ereğli ve Gökçebey İlçe Başkanları belli oldu

Filistin'de Savaş ortamında zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Valilik önünde çadır açılışı yapıldı.
Açılış programında Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. 

Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklamayı yapan Saadettin Dede şunları söyledi:
"Bugün burada kanayan bir yarayı durdurmak için Filistin'deki mezalimi insanlara daha rahat anlatabilmek için, doğru bilgilendirmek için bir süreliğine zamanı ne kadar belli değil. Bugün başlıyoruz ama Filistin'de ki bu mücadele bu katliamlar devam ettiği sürece bizler de buna devam edeceğiz ve çadırımız açık olacak. 
İsrail'in ablukası altında Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar 26.gününde de devam etti.  Bombalardan kaçan savunmasız Filistinli sivilleri, hastane, ev, okul demeden hedef alan işgalci İsrail ordusu, bebek, çocuk, kadın, yaşlı fark etmeksizin katlediyor. Bu vahşetini bir mülteci kampına sığınmış olanları da bombalayarak devam ettirdi. Çoğunu kadın ve çocukların oluşturduğu şehit sayısı 8 bini aşmış durumda. Orada katledilenler sadece Filistinliler değil insanlığın vicdanını katlediyor. Böyle bir vahşeti ABD ve Batı ülkelerinin liderleri oturup keyif içinde mi izliyorlar? Bilemiyoruz ama bildiğimiz bu caniliklere hepsinin de ortak olduğudur.
Ey İsrail! Ey ABD! Ey Batı! Sizin medeniyet namına ortaya çıkan Tek dişi kalmış canavarlar olduğunuzu insanlık tarihinin sayfalarına bir kez daha kaydedildi. Bir kez daha anlaşıldı ki sizin bizim başımıza sardığınız terör belası Arap baharı diye yutturduğunuz vahşet bugünler içinmiş. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi de bugünler için şehit etmişsiniz. Unutmayın sizin alçak planlarınız varsa elbet Allah'ın da bir planı, bir hesabı vardır. 
Dün Kerbela'nın Kerbela'ları yaşayan Müslüman Yaşadıkları acı, acı acılar bugün hala nasıl diri tutuyorsa, sizin Filistinli kardeşlerimize yaptığınız bu vahşet üzerinden asırlar geçse de bu ümmeti diri tutacaktır. 
Ey Arap topluluğunun liderleri Bugün katliamın 26. günündeyiz. Ve siz hala bir araya gelemediniz gibi takımın 11'inde toplanma kararı almışsınız. Ne bekliyorsunuz? Filistinli kardeşlerimizin toptan katledilmesini mi bekliyorsunuz?
Böyle bir zamanda aciz toplanıp almayacaksınız da ne zaman toplanıp karar alacaksınız? Size de yazıklar olsun. Ey dünyanın canileri yirmi altı gündür durmadınız. Daha da durmayacakmış gibi görünüyorsunuz. Bilin ki bizim de içimizde acı ve öfke büyütüyorsunuz Sizin bu caniliklerinize karşı bizler de durmayacağız. Bugün Zonguldak meydanından haykıran bir avuç Müslümanlar olarak da yarın topyekun bir ümmet bağlar gibi tepenize çökecek. Allah'ın yardımıyla zaferle yakında gelecek inşallah yerlerin ve göklerin ordularına sahip olan Allah kendi yolunda mücadeleye devam edersek elbette bizleri de yardımsız bırakmayacaktır." 

Kaynak: Öznur Güneş