Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi'nin gururu Clima Craft takımı, TEKNOFEST'te önemli bir başarı elde etti. "Mikroalglerden Oluşan Biyolojik Karbondioksit Emici Modül (MOBKEM)"projesiyle Hava ve İklim kategorisinde Türkiye ikincisi oldular. Bu büyük başarılarıyla milli teknolojiye katkıda bulunarak önemli bir rol üstlendiler.

Ormanlık alanda kenevir yetiştirirken yakalandı Ormanlık alanda kenevir yetiştirirken yakalandı

Öğrenciler Ceylin Çimen, Berkay Çetinkaya Danışman Öğretmen Adnan Akyüz çok sayıda tebrik alarak projeleriyle Türkiye çapında dikkat çekerek büyük bir gurur kaynağı oldular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül: “ Başarılarında emeği geçen ailelerine ve paydaşlara da minnettarım. Yanlarında olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Bu tür başarılar ilçemizde, gençlerimizin çalışma azmi ve hedeflerine olan bağlılığının bir göstergesidir. Geleceğimizin bu parlak zihinlerindeki potansiyeli görmek bizi umutlandırıyor. Devam eden projelerinde de aynı azimle ilerleyeceklerine inancım tam.

Clima Craft takımının başarısı sadece kendileri için değil, İlçemiz ve ülkemiz için de büyük bir motivasyon kaynağı olmalıdır. Gençlerimizin bu tür bilimsel teknolojik alanlardaki çalışmalarının desteklenmesi ve teşvik edilmesi geleceğimiz adına son derece önemlidir. Bu başarılarının ileriki hayatlarında da onlara rehberlik etmesini diliyor ve tebriklerimi iletiyorum"dedi.

F2Dc4C4B 587D 41C0 84Bc 5F60A62Bd8BdD6E354B9 A663 4A00 8490 F686E1675557

Kaynak: BÜLTEN