Zonguldak'ta çeşitli gazetelerde görev yapan ve emekli olup Manisa'ya yerleşen Zonguldaklı Gazeteci Ahmet Özturk, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş'ı makamında Ziyaret etti.

Manisa'ya atandıktan sonra başarılı operasyonlara imza atan Aktaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti ve Zonguldak'ta görev yaptığı yıllarda hoş anıları olduğunu, Zonguldak insanının sıcak kanlı olduğunu ifade ederek Zonguldaklılara selam gönderdi.

Aktaş: " Emeğin başkenti Karaelmas diyarı,Zonguldak'ın Madencilerine, Profesyonel ve amatör tüm spor camiasına en kalbi duygularımla selamlar,sevgiler ve saygılar sunuyorum.Zonguldak kalbimin müstesna köşesinde her zaman saklı kalacak asla unutmayacağım" dedi.

Fahri Aktaş kimdir?

1968 İzmir doğumlu olan  İl Emniyet Müdürü Fahri AKTAŞ 1987 yılında Polis Koleji’nden, 1991 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. Sırasıyla Adana, Van, Erzurum, Şırnak illerinde değişik rütbelerde TEM, İstihbarat, KOM, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, PMYO Öğretmen Emniyet Müdürü görevlerinde bulundu. Askerliğini 1994-1996 yılları arasında Kayseri 1.Komando Tugayında(Şırnak/Cudi üs bölgesi) Asteğmen rütbesinde tamamladı.

Zonguldaklı Merve Kır, Genel Başkanlıkta iddialı aday Zonguldaklı Merve Kır, Genel Başkanlıkta iddialı aday

2005-2006 Mersin Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (MBA) alanında Yüksek Lisans Eğitimi yaptı. BM Polis Barışgücünde (UNPOL), Haiti (MİNUSTAH) ve Fildişi Sahili (ONUCİ) ülkelerinde yurtdışı görevler almış, Güney Kore  ile Almanya’da resmi toplantı ve temaslarda bulunmuştur.

 2015 yılında Adana İlinde “TEM, Güvenlik ve Çevik Kuvvet” birimlerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı iken, EGM Yüksek  Değerlendirme Kurulu Kararı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi etti. 2015-2017 yılları arasında Polis Başmüfettişi olarak Özel Güvenlik Denetleme Adana Bölge Başkanı, 2017-2021 yılları arasında Giresun İl Emniyet Müdürü, 2021-2023 yılları arasında Zonguldak İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır. Resmi gazetede yayınlanan 2023/355 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Manisa İl Emniyet Müdürü olarak atanarak 04.08.2023 tarihinde göreve başlamıştır.  Evli ve 2 kız babasıdır. İyi derecede Fransızca bilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi