Riva Halil'in en yakın arkadaşı Dr. Tunç Çelebi, 2 yıl önce Zonguldaksporlu Halil Güngördü'nün isminin kentte bir yere verilmesini talep ettiğini belirterek Belediye Başkanı Tahsin Erdem'den konuyu bilmesine rağmen kendisine dönüş yapılmadığını söyledi. 

Trafik kilitlendi: Sürücüler canından bezdi Trafik kilitlendi: Sürücüler canından bezdi

1973-1970 yıllarında Eskişehirspor'da da top oynayan Halil Güngördü'nün ayakları 'altın ayak' diye kentin bir çok noktasında yaşatılıyor. Dr. Tunç Çelebi, paylaşımında Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e gönderme yaparak "Son teşekkürüm Eskişehir Belediyesine; çok vefalı, kadirşinas, başarılı ve harika yöneticilersiniz. Efsanenizin ayak izlerini caddelerinizde yaşatıyorsunuz. Darısı stajyer belediye başkanlarının başına" dedi. 

Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e ithafen gönderdiği yazılı açıklamadan sonra kendisine dönüş yapılmadığını belirten Tunç Çelebi şunları söyledi:
"Tahsin Erdem'le seçimden önce görüşmemiz olmuştu. Seçimden sonra hemen bu dileğimi getirdim. Hiçbir dönüşü olmadı. Dedim ya suya tirit bile bir dönüş dahi olmadı. 21'inden beri vilayetten gönderilen bu evrak Tahsin Bey'in masasında veya ilgili birimin masasında duruyor. Bugün ayın 22'sine geliyoruz neredeyse. Bir aydır ki yasal bürokratik süreçte on beş gün içinde bir cevap verilmesi lazım. On beş gün içinde belediyenin verdiği cevap da CİMER'den bana düşmesi gerekiyor. Veya suya tweet, plana aldık, programa aldık vs ama gelmedi. Bu bana değer verilmemesi değil. Halil Güngördü'ye değer vermedi. Tahsin Erdem bana değer verse ne olur? Değer vermese ne olur? Ama kentin bir değerine karşı yapılması bence kent yöneticisinin vefa duygusunun eksikliği demektir."

Muhabir: Öznur Güneş