Maden işçileri Domokrasi Nöbeti'nde Maden işçileri Domokrasi Nöbeti'nde

Valilik Anı Defteri kürsüsünde yapılan toplantıda İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Zonguldak TCSG 86 Bot Komutanlığı Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Hayrettin Selimoğlu da hazır bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu, Kurban Bayramı mottosunda trafik kazalarına dikkat çekerek "Yolun sonu bayram olsun" dedi. 

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, trafiğe çıkan vatandaşlara uyarıda bulunarak "Radarlar, bütün elektronik denetim sistemleri belli saatlerde değil günün her saatinde çalışır vaziyette" dedi. 

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, bayramda alınacak tedbirlerle ilgili şunları söyledi: "Bugün burada son bir yıl içerisinde ilimizin, Zonguldak'ın güvenlik ve asayişine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bir değerlendirme yapmaktır. Sizleri bilgilendirmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tabii 7 gün 24 saat görev yapan polisimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz, tüm personelimize hepiniz, hepimiz adına, şahsım adına şükranlarımı belirtmek istiyorum. Zira çok fedakarlıkla çok başarılı çalışmalara imza atmışlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya himayelerinde suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Zonguldak'ın huzuru, huzurlu, Zonguldak için 7 gün 24 saat çalışmalarımız devam etmektedir. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle iller arası hareketlilik başladı. Bu cuma günü okullarımız tatil olacak. Yine cumadan itibaren Kurban Bayramı tatili başlayacak. Hareketlilik başlamış vaziyette ve dün itibariyle de bayram tedbirlerimiz uygulanmaya başlanmıştır. Bu sebeple vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için trafik denetimlerimiz planlandığı şekliyle aralıksız devam etmektedir. Şunu belirtmek isterim; bütün radarlar, bütün elektronik denetim sistemleri belli saatlerde değil günün her saatinde çalışır vaziyettedir ve devam edecektir. Emniyetimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz; bin 289 emniyet personeli, bin 140 jandarma personelimiz yine 58 sahil güvenlik değerimiz toplam 2480 personelimizle bu çalışmalarımızı aralıksız yürütmekteyiz." 

Muhabir: Öznur Güneş