Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet vermek amacıyla araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, envanterine dahil ettiği, Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde kullanılacak yeni araçları bugün düzenlenen törenle hizmete aldı. 4 yılda alınan 18 yeni araçla Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın araç sayısı ise 28’e yükseldi. Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Araç kiralama dönemimi bitirdik, zabıtamızın 6 olan araç sayısını 4 yılda 28’e yükselttik” dedi.

‘ZABITA BELEDİYELERİN GÜLEN YÜZÜDÜR’

Bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir, ölümünün 4'üncü yılında anıldı Bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir, ölümünün 4'üncü yılında anıldı

Samsun’un belediyecilikte güçlü bir şehir olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Devraldığımız bayrakla, yeni hizmetler ekledik. Samsun çok üst bir noktaya geldi. Her alamda öncü ve vizyon çalışmalara imza attık. Samsun’un bugüne kadar ki çıkış ivmesini her alanda artırdık. Tüm mahallelerin yol ve su konusundaki eksiğini tamamlıyoruz. Bunu 4,5 yılda bitirme seviyesine geldik. Bu çalışmanın başka bir örneği yoktur. Kendi araçlarımızla, kendi personelimizle çalışmaları gerçekleştirdik. Daha kalitelisini, daha uzun ömürlüsünü yaptık. Zabıta nasılsa belediye öyle bilinir. Biz halkla olan ilişkimize büyük önem veriyoruz. 226 zabıta personelimizle hizmet veriyoruz. Araç sayımızı 28’e çıkardık. Bu vesileyle başarılı çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerimizi tekrar tebrik ediyorum” dedi. 

Kaynak: İHA