2023-2024 sezonu öncesinde futbol hakemlerinin yeni sezon vizeleri için sağlık kontrollerinden geçerek donanımlı bir hastaneden sağlık raporu almaları gerekiyor. 

Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Zonguldak Şubesi tarafından yapılan araştırmaya göre sağlık raporlarının bazı hastanelerde bin 600 lira, bazı hastanelerde ise bin 200 lira olduğu belirlendi.

Dernek Ereğli Echomar Hastanesi yetkilileri ile yaptıkları görüşmede bin 200 lira olan sağlık raporu ücretinde yüzde 25 indirim yaptırarak 900 liraya düşürdü. Hakemler Vize sağlık raporu için 900 lira ödeyecek.

DERNEKTEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ: YÜZDE 25 İNDİRİM YAPILDI

İşe yapılan açıklama şöyle: "Dernek Yönetim Kurulumuz 2023 - 2024 Sezonu vize işlemleri kapsamında alınması gereken sağlık raporu için yapmış olduğu girişimler neticesinde Özel Kdz.Ereğli Echomar Hastanesi ile anlaşmış olup hakemlerimiz 900 TL ücret karşılığında sağlık raporu alabilecektir. Hakemlerimiz hastaneye başvurarak raporlarını alabilirler. 
Not 1: İlimiz Merkezinde ki tek özel Hastane olan LEVEL Hastanesi 1600 TL fiyat vermiştir, girişimlerimiz sonucu fiyat 1200 TL’ye indirilmiştir. Hastane de Göz Doktoru 15 Haziran’dan itibaren göreve başlayacağından dolayı Hastane’den rapor verilememektedir.
Not 2: Devlet Hastanesi ile görüşülmüş olup Hekim Başı 235 TL fiyat talep edilmektedir. Devlet Hastanesi olması dolayısı ile indirim yapılamamaktadır.
Not 3: Özel Kdz.Ereğli Echomar Hastanesi ile görüşme yapılmış 1200 TL fiyat belirtilmiş, görüşmeler neticesinde en son 900 TL’de mutabakat sağlanmıştır
Hakemlerimizin bilgi formunun çıktısını alarak fotoğraf yapıştırılmış şekilde hastaneye başvurması gerekmektedir. Değerli Hakemlerimize saygıyla duyurulur."

Editör: Ender Yüksel