AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse’yi ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yerel seçimlerle ilgili olarak Yılmaz, “Yerel seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacak. Ancak bazı istisnalar belki olabilir. Bundan önce çok istisnai bazı yerlerde 3 dönem üzerine bazı ilaveleri yaptığımız yerler olmuştu. Hatta İstanbul’da Zeytinburnu’nda çok başarılı belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için onu Beykoz’da aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçimlerinde de çok bağlı olduğumuzu gördünüz. O bakımdan belediye seçiminde de azami buna riayet edilecek ama belki istisna olabilir” diye konuştu.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Çaydeğirmeni Beldesi’nde 4 dönemdir Ak Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Satılmış Gebeş’in beşinci dönem için Genel Merkez’in onay alıp alamayacağı merak ediliyor. 

Satılmış Gebeş’in Ak Parti’den yeniden aday olup Belediye Başkanlığı’na devam etmek istediğini biliniyor. 

20 maden işçisi alınacak 20 maden işçisi alınacak

Satılmış Gebeş kimdir?

10 Aralık 1965 Zonguldak- Devrek doğumluyu. Evli ve iki çocuk babasıyı. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim hayatımı tamamladı. Aynı zamanda Zonguldak Mühendislik Fakültesi bünyesinde bulunan çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yaptı. Sonraki yıllarda;

1989-1994 Yılları Arası S.S. Kemerler Tarımsal Amaçlı Kalkındırma Kooperatifinde,

1994-1999 Yılları Arasında Çaydeğirmeni Belediyesi’nde,

1999-2003 Yılları Arasında Nebioğlu Belediyesi’nde görev yaptım.

2004 -2009-2014 yıllarında yapılan Yerel Seçimlerde AK PARTİ’ den 3 dönem üst üste Çaydeğirmeni Belediye Başkanı seçildi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerimde dördüncü döneme AK Parti’den rekor oy alarak yeniden Çaydeğirmeni Belediye Başkanı seçildi.

Kaynak: Haber Merkezi