Annesi ve kardeşi göçükte ölen Yılmaz Çakar: ‘Eve gel’ dediler, geldiğime ev yoktu Annesi ve kardeşi göçükte ölen Yılmaz Çakar: ‘Eve gel’ dediler, geldiğime ev yoktu

Partiye çalışmak için geldiğini ifade eden İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Candemir Ongan ilk hedeflerinin yerel seçimlerde başarılı olmak olduğunu ifade etti. Belediye başkan aday adayları ile görüşmeler yapıldığını ifade eden Başkan Ongan "Seçimlerde 5 ilçeyi alacağız" diyerek iddialı konuştu.

Çiçeği burnunda Başkan Candemir Ongan'ın açıklaması şöyle: "Tamamen çalışmaya geldim buraya. İlk hedefimiz gelir gelmez yerel seçim çalışmaları olur. Çok kısa bir süre sonra dört buçuk ay sonra şurada yerel seçimlerimiz var. Partimiz ittifak istemediğini söylüyor. Biz de tamamen partimizin arkasındayız bu konu hakkında. Mümkün mertebe ittifak olmadan bir yola çıkmak, bizim kendi şahsımızda münasır, en büyük isteğimiz. Güçlü bir yönetimle geliyorum yakında görecek zaten şeyleri de kişilere de. Eskilerden de olacak, yenilerden de olacak, küsmüşlerden de olacak. Aynı zamanda da siyaseti bilmediğini iddia ettiği kişiler de gelmiş olacak. Ama her kalemden insanlar bizim yanımızda olacak. Ve hiç kimsenin dinine, sağına, soluna bakmadan gerçekten Zonguldak için önce daha sonra da memleket için bir şeyler yapmaya gelen insanlarla biz yol yürümek istediğimizi söyledik. Ona göre bir ekip kuruyoruz. Şu an işlerimiz var. Teslim almak istediğimiz bir ilçe var. Orayı kendimize yani teşkilatımıza diyeyim yakışır bir şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Birkaç gün zamanımız olacak. Ondan sonra hazırlayacağız. Ilk hedefimiz dediğim gibi yerel seçimler. Biraz kopukluk olsa da biz tekrar bazı şeyleri birleştirmeye geliyoruz. Öncelik hedefimiz tüm teşkilatlarımızı birlikte çalışmak. Kopukluk olmadan ortak kararlarla il ve ilçede birbirimize eş değer değer vererek aspir üst ilişkisini göstererek umarım başarılı bir çalışma yapacağız. Biz yeniyiz. Biz daha güçlü geleceğiz Inanıyorum. Geldiğimizde de Zonguldak'ta çok ses getireceğimizi göreceksiniz. Bir tane adayımız yok. Bizim birçok adayımız var. Bundan emin olun. Çok daha sürpriz isimler duyacaksınız. Belki bundan sonra benden belki bir başkanımızdan hepsi için uğraşacağız. Herkesin ayağına gerekirse biz gideceğiz. Kimseyi beklemeyeceğiz. Biz sürekli sokakta olacağız. Bizi ofisimizi ziyaret etmek için biraz zor bulacak herkes. Biz mümkün mertebe dört buçuk ay boyunca bıkmadan, yılmadan çalışacağız. Hayırlısıyla burada bir tane ilçe değil de Birkaç tane ilçe hedefliyoruz. Çünkü bütün teşkilat olarak biz birlikte karar verip birlikte bir yol almak istiyoruz. Işte böbürlük yapmayacağız. Ben ilçe başkanıyım, ben seçerim, ben yaparım. Öyle bir derdimiz olmayacak bizim. Biz mümkün mertebe eee Zonguldak genelinde nasıl bir ekip, nasıl bir Başkanları koordinede çalışır. Nasıl onların altındaki insanlar onlarla birlikte çalışır. Meclis üyeleri kimdir? Nasıl çalışır? Bunların hepsini koordine edip çalışmaya başlayacağız. Yardım isteyen herkesin de ben koşa koşa şimdiden söylemek isterim." 
 

Kaynak: Öznur Güneş