Derya Akbıyık'a "Başarılar devamını diliyorum. Bizim açımızdan çok değerli, doğru haber anında sizlere bizlere ulaştırıyorsunuz.O anlamda Allah yardımcısı olsun Teşekkür ederim" şefim de dileklerde bulunan Osman Bozkan, okullarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

TTK'ya ait arazide yeni Yayla Ortaokulu'nun temelin atılacağını belirten Bozkan, depreme dayanıksız çıkan Yayla Ortaokulu'nun mahkeme sürecini beklemeyeceklerini söyledi. 

Huzurlu bir eğitim öğretim yılını geride bıraktıklarını ifade eden Osman Bozkan şunları söyledi:
"Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve  Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık Inşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. 
Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili
acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum.  Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız." 

A RH Negatif kana ihtiyaç var A RH Negatif kana ihtiyaç var

Zonguldak'ın eğitim başarısında Türkiye'de ilk çeyrekte olduğunu ifade eden Bozkan "Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel bir de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye' de ilk çeyreğin içinde” diye konuştu. 

Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK'ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi'yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüldü. Önümüzdeki yıllarda  marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. 

Sınıf ve özel eğitim alanında öğretmen açığı bulunduğunu söyleyen Bozkan "Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak" dedi. 

YENİ YAYLA OKULUNUN TEMELİNİ ATIYORUZ 

Bilindiği üzere yayla okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı
O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı'nın öncülüğünde TED Kolej'in altında dört buçuk dönüm yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. Inşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz."

I M G 20240624 W A0039

Muhabir: Öznur Güneş