Olay, Zonguldak Ereğli Dedeler köyü yakınlarındaki ormanlık alanda meydana geldi.
Demir çelik fabrikasında işçi olarak çalışan Burhan Karakuş, yol kenarında ölü bulundu. Burhan Karakuş'un yanında tabanca bulunurken, ilk belirlemelere göre intihar ettiği değerlendirildi. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı, Karakuş'un ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri, Karakuş'un cinayete kurban gittiği ihtimali üzerine olay gecesi birlikte alkol aldığı Utku Oktay, Emrullah Kartal ve Kartal Ordu'yu  gözaltına aldı. Şüphelilerin suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Şüpheliler, işlemlerin tamamlanmasının ardından Ereğli Adliyesi'ne sevk edildi. Şüpheliler, savcılıktaki ifadelerinin ardından delilleri karartma ve kuvvetli suç şüphesi nedeniyle çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

KOCAMIN FERİDE İLE İLİŞKİSİ VARDI
Karakuş'un annesi ve eşi Sevgi ATV'de Müge Anlı'nın yayına katıldı. Eşi Burhan Karakuş'un cinayete kurban gittiğinden şüphelenen Sevgi arkadaşı Utku'dan şüphelendiklerini söyledi. Programda Utku'nun eşi Feride'nin ve Burhan'ın yasak aşk yaşadıklarına dair dedikodulardan dolayı öldürülmüş olabileceği iddia edildi. 
Utku'nun eşi Feride bugün Müge Anlı'ya katıldı. Feride, cinayetten sonra eşi ile boşandığını ve ikiz bebekleri olduğunu söyleyerek iddiaları reddetti.
Feride öldürülen Burhan Karakuş ile ilişkisinin olmadığını söyleyerek,  'Dedikoduları kayınpederim çıkardı' dedi.
Müge Anlı ise Feride'nin çelişkili konuşmalarını inanmadığını söyledi.

Burhan Karakuş

Editör: Metin Özden