-ÖZEL İÇERİK-

Zonguldak'ta geçtiğimiz hafta sonu Kırat'ta yanmış olarak cesedi bulunan Afgan Vezir Mohammad Nourtani'nin ailesi, aile reisi öldükten sonra toparlanmaya çalışıyorlar. 

Belediye Başkan Aday Adayı Harun Akın, TSO Başkanı Metin Demir'i ziyaret etti  Belediye Başkan Aday Adayı Harun Akın, TSO Başkanı Metin Demir'i ziyaret etti 

Kaçak maden ocağında çalışırken yakılarak ölen Afgan Vezir Mohammad Nourtani'nin Ailesi Türkiye'den gitmek istiyor.
5 ay önce İran'dan Türkiye'ye gelen Afgan Vezir Mohammad Nourtani ve ailesi hayatlarının bu yöne döneceğini hesaplayamamışlardı. 

Vezir Muhammed Nourtani'nin eşi Kamergül Maliki (37), Seyid Muhammed Nourtani (20) ve eşi Şaziye Mohammadi (18), Pir Muhammad Nourtani (15), Ali Rıza Nourtani (12) Seyid Rıza Nourtani (2,5) Zonguldak 10 Temmuz Mahallesi'nde küçük bir evde birlikte yaşıyorlar.
Zonguldak'ta yaşadıkları vahşet içerikli olayı üzerlerinden atamadıklarını ve bu olayı unutamayacaklarını ifade eden aile; İl Göç Müdürlüğü'ne başvuru yaparak 3'üncü ülke talebinde bulundular.
Zonguldak İl Göç Müdürlüğü'nden ailenin özel bir durumu söz konusu olduğu için Afgan aileye öncelik tanınacağı yönünde bilgi alındı.