31 Mart'ta emeklinin iktidara ders verdiğini ifade eden Zaimoğlu "Sıra esnafa gelmiş. Tamam onu da bitirin. Bitire bitire en son kendinizi bitireceksiniz. Bunun farkına varamıyorsunuz halen daha. Bu insanlar size 31 Mart'ta bir ders verdi. Hala anlayamıyorsunuz" dedi. 

AK Parti Zonguldak Teşkilatı bayramlaştı AK Parti Zonguldak Teşkilatı bayramlaştı

Zonguldak Kömürspor'un son durumu ile ilgili de açıklama yapan Zaimoğlu şunları söyledi:
"Zonguldak'ımızın enerjisi ve morali olan Zonguldak sporumuz görülmemiş bir şekilde, herkesin ortak akılla fikir birliğine vardığı şekilde bir mağduriyet yaşıyor. Bir şike olayı söz konusu, burada çok dikkatli olarak süreci takip ediyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Deniz Yavuzyılmaz en yüksek perdeden bunu gündeme getirdi. Türkiye'nin gündemine de getirdi. Ve il yönetimi, ilçe yönetimi, başkanlar olarak da bu işin takipçisiyiz. Şimdi öğrendiğim kadarıyla da pazar günü Zonguldak'ta büyük bir yürüyüş düzenlenecek. Bizim bir Ankara programımız var. 26'sında olursa Ankara programımız var Sayın Genel Başkanımızın. Eğer ondan önce bir iptal olursa çok güçlü bir katılım yapacağız. Zonguldakspor bizim vazgeçilmezimizdir. Mevcut iktidar milletvekillerini de hala daha tavır koymayarak bu konuya girmemelerini de endişeyle izliyorum, üzüntüyle izliyorum."
"EMEKLİYE KURU FASULYE YEMEK HAYAL OLDU" 

"Başka bir konu, emekliyi bitiren mevcut iktidar şimdi gözü esnafa dikti. Esnaf kredi faizlerini yüzde yüz oranında arttırdı. Şimdi diyebilirler ki ülkeyi batırdık, enflasyonist bir ortama getirdik. Bundan dolayı işte bu olacaktı, mecburduk. Bunu anlarım da bir şeyi anlayamıyorum. Geriye doğru faizin çalıştırılmasını yani yükseltilmesini ilk defa yaşıyorum. Şimdi biz esnaf olarak bir kredi alıyoruz. Diyoruz ki %5 ile %1 ile neyse bir anlaşma yapıyoruz. Biz de buna göre bir ödeme planı kuruyoruz kafamızda. Gücümüz yeter yetmez. Buna göre yapıyoruz. Şimdi ben borçlandığım yerde planladığımın dışında sen benden faiz isteyeceksin. Yüksek bir faiz hem de. Bunu benim esnafım nasıl ödeyecek? Yani bu esnafın bunu ödeme şansı yok ki. Zaten bu esnafın normal faizler üzerinden bir dünya borcu ve icra takibi var. Bitirmişsiniz ülkeyi. Hala daha utanmazlık sergiliyorsunuz. Hala daha vurdum duymazlık sergiliyorsunuz. Bu insanların üzerine gidiyorsunuz. Dün, biz bunu söylüyorduk ne zamandır, dün Emekler Derneği'nin bir dergisi geldi. Yani özellikle bunu da buraya ayırdım. Bakın, Türkiye Emekler Derneği. Zonguldak değil, Türkiye. Burada yazan şu; emekleri kahredecek maaş gelişmesi. Emekliye kuru fasulye bile yemek hayal oldu. Değerli arkadaşlar. Bakın bunu Zonguldak Şube Başkanı söylemiyor. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Sayın Kazım Ergün'ün Türkiye'ye dağıttığı, tüm emeklilere dağıttığı dergiden bahsediyoruz. Bültenden bahsediyoruz. Şimdi bu emekliyi bitirmişsin. Sıra esnafa gelmiş. Tamam onu da bitirin. Bitire bitire en son kendinizi bitireceksiniz. Bunun farkına varamıyorsunuz halen daha. Bu insanlar size 31 Mart'ta bir ders verdi. Hala anlayamıyorsunuz. İnşallah da anlamazsınız da yapılacak olan genel seçimlerde de son dersini veririz size diyorum." 

Muhabir: Öznur Güneş