Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu'nda yapılan Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Genel Kurul'a Kent Konseyi'nin bileşenleri katıldı.
Kent Konseyi Başkanı Mustafa Bilge, konuşmasında özeleştiri yaparak "Birçok üst düzey yetkililer bile Kent Konseyi'nin ne iş yaptığını bilmiyordu ve insanlara bunu anlattık" dedi. 

Kent Konseyi Başkanı Mustafa Bilge, bir yılda yaptıkları etkinliklerle ilgili sunum yaptı. Programda Kent Konseyi'nin alt gruplarının yaptığı etkinlikler de anlatıldı. 

Belediye Meclisi'nde yeni isim: 17'nci yedekten girdi  Belediye Meclisi'nde yeni isim: 17'nci yedekten girdi 

Mustafa Bilge'nin açıklaması şöyle: "Faaliyetlerimizden kısaca bahsedeyim. İlk yaptığımız faaliyet; göreve geldikten sonra lösemili çocuklarımızı hastaneden aldık. Onlara güzel bir etkinlik yaptık. Kendileriyle palyaçolu, folklorlu gösterimiz ve hediyeleşmelerimiz oldu. Vosvos ekiplerimiz şehir turu yaptı. Balonlar uçuruldu, oradan üniversiteye gittik. Oradan tekrar dönüşleri sağlandı. Kapuz İlkokulu'nun bayan velileri ile Jeopark gezisi yaptık. Gökgöl Mağarası, Maden Müzesi, Jeopark gezisi yaptık. Kent Konseyi'ne göreve geldiğimiz zaman bizim en çok yapmak istediğimiz şey şehre bir Kültür Merkezi kazandırmaktı. Bununla ilgili Lavuar Alanı'nda çok gönülden istedik. O fakat oranın bir projesi varken bir Kültür Merkezi de orada olacakmış sanırım. Biz de elimizden geldiğince parklarımıza küçük minyatür kütüphaneler yerleştirdik. Şu anda 4-5 tane kütüphanemizi parklarımıza yerleştirdik. Kitaplarını da koyduk. Çok da ilgi gördü. Biz bütün ziyaretlerimizde taleplerimizi ilettik, hepsi karşılık buldu. Bizim aynı zamanda alt  komisyonlarımız var. Farkındalık Komisyonu'muz, Çevre Komisyonu'muz, İmar Komisyonu'muz, bu komisyonlarında çok etkin çalışmaları oldu. Kent merkezinde Kent Konseyi standı kurmuştuk. Bunu kurma amacımız; Kent Konseyi'ni tanıtmaktı. Çünkü birçok üst düzey yetkililer bile Kent Konseyi'nin ne iş yaptığını bilmiyordu ve insanlara bunu anlattık."

kent-konseyi-genel-kurul-1

Kaynak: Öznur Güneş