Burak Kardaş'ın hayatını kaybettiği kazanın görüntüsü ortaya çıktı Burak Kardaş'ın hayatını kaybettiği kazanın görüntüsü ortaya çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi tarafından düzenlenen “Üniversitelerde Erişilebilirlik Uygulamaları ve Kapsayıcılık” başlıklı panel, Doç. Dr. Ali Arslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle başladı. Törene ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu’nun yanı sıra Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Törenin açılışında konuşan ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu, “Engelsiz Üniversite” anlayışına sahip bir üniversite olarak ZBEÜ’nün her geçen gün engel ve erişilebilirlik konusunda daha fazla çalışma gerçekleştirdiğini, özellikle üniversite birimlerinde bu doğrultuda son dönemde büyük adımlar atıldığını belirtti. YÖK tarafından verilen Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde özellikle 2023 yılından itibaren ZBEÜ’nün kazandığı bayrak sayısının %120 arttığını belirten Karasu, bu konudaki çaba ve katkılarından ötürü başta ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer olmak üzere yöneticilere, ilgili birim sorumlularına ve panelin düzenlenmesi yoluyla bu konuda farkındalık yaratma çabası gösteren ZBEÜ Engelli Öğrenci Birimi’ne teşekkürlerini sundu.

 “Üniversitelerde Erişilebilirlik Uygulamaları ve Kapsayıcılık” başlığıyla, ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Necla Işıkdoğan Uğurlu moderatörlüğünde başlayan panelde Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Tutal, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Çığıl Aykut ve ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Gamze Kaplan konuşmacılar olarak yer aldı.

Muhabir: Özlem Yıldız