Asrın felaketi olarak değerlendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkili olan deprem afetinin ardından Zonguldak Kömürspor ile Karabük İdman Yurdu ile karşılaştı. İlk maç Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nda oynandı. Müsabakayı Zonguldak B Klasman Hakemi Eren Gökmen yönetti, yardımcılıklarını Emir Kılıçarslan ve Sinan Günaydın yaptı, maçın 4’üncü hakemi ise Enis Akça yaptı.

KARABÜK İDMAN YURDU ÖNE GEÇTİ, FİNALİ ELMAS YAPTI

 Maçın hemen 6. dakikasında Kaan'ın attığı golle misafir takım 1-0 öne geçti. Zonguldak Kömürspor; maçın 49. ve 65. dakikalarında Mevlüt Çelik'in attığı gollerle 2-1 üstünlüğü sağladı. Müsabaka ev sahibi takımın 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

MAVİ ATEŞ VE ZONGULDAKLI TARAFTARLAR KARŞILIKLI MESAJ VERDİ
Karabük İdman Yurdu taraftarları Mavi Ateş ve Zonguldak Kömürsporlu taraftarlar 90 dakika boyunca karşılıklı tezahüratlarıyla güzel mesajlar verdi.

PROTOKOL TRİBÜNDEKİ YERİNİ ALDI

Depremzedelere bağışlanmak üzere 50 TL'den satılan biletleri satın alarak taraftarlar maç  öncesinde aldıkları biletlerle tribündeki yerlerini aldı. Maçı Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Gençlik ve Spor İl müdürü Hakan Yüksel ve çok sayıda protokol de maçı izledi.

251 BİN LİRA HASILAT TOPLANDI

Maçtan 2 gün önce satışa çıkan biletler maç öncesinde de gişelerde satıştı. Maçtan toplam 251 bin lira hasılat elde edilirken bu para depremzedelere bağışlanacak.

KAZANAN DEPREMZEDELER OLDU
İki ezeli ve ebedi dost Zonguldak Kömürspor ile Karabük İdman Yurdu arasında oynanan maçta kaybeden olmadı, ancak kazanan depremzedeler oldu.

zonguldakspor-karabükspor-maçı.jpg1.jpg3

zonguldakspor-karabükspor-maçı.jpg1zonguldakspor-karabükspor-maçıWhatsApp Image 2023-02-22 at 13.08.54

Editör: Ender Yüksel