Programa Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun, öğretim üyeleri ve öğrencilerkatıldı.

Programın ilk konuşmacısı Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gülgün Çakmak Arslan, proje tanımı, proje bazlı çalışmanın gerekliliği, proje önerisi aşamalarından bahsetti. Üniversitemiz Araştırma Dekanlığı’nın amaçlarından biri olan üniversitemizin proje sayısını arttırmak olduğunu belirten Doç. Dr. Gülgün Çakmak Arslan, Araştırma Dekanlığının proje ön izleme, hızlı ön didil incelemesi, proje yazma eğitimleri, proje ortağı, araştırmacı, bursiyer arama gibi desteklerinin olduğunu vurguladı. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve TÜSEB projeleri hakkında bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

113 acemi kasap hastanelere başvurdu 113 acemi kasap hastanelere başvurdu

Seminer, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Şentürk’ün, kendi tecrübe ve deneyimleri çerçevesinde TÜSEB projelerini ve diğer projelerini anlatımıyla devam etti. Konuşmasında TÜSEB proje yapısı, özgün değer oluşturma örnekleri, sağlıkta araştırma ve proje topluluğu, TÜBİTAK projeleri ve motivasyon gibi konu başlıklarına değindi.

Programın bir diğer konuşmacısı Düzce ÜniversitesiTıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhan Hacıoğlu, TÜSEB B Grubu projelerini ele aldı. TÜSEB proje yazma sürecini, projelerini örnekleyerek, proje özeti, konu ve kapsam, amaç ve hedefler, özgün değer, yöntem, yaygın etki, literatür taraması, iş paketleri ve tablosu, proje organizasyonu ve kaynaklar gibi başlıklarıyla anlattı.

Program soru-cevap bölümünün ardından Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin’in konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etmesiyle son buldu.

Kaynak: İHA