Kozlu Dağköy’de pehlivanlar kapışacak 33. Geleneksel Kozlu Dağköy Yağlı Pehlivan Güreşleri, 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 12.00’de Dağköy Yağlı Güreş Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Küçük pehlivanların kıspet giyerek er meydanına çıkmasıyla başlayacak 33. Geleneksel Kozlu Dağköy Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Türkiye’nin ünlü başpehlivanları da kozlarını paylaşacak. Dağköy Yağlı Güreş Tesisleri’nde yabancı grupların halk oyunları ekiplerinin de gösteriler sunulacak.

NECATİ BAŞAR ER MEYDANINA DAVET ETTİ

Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Necati Başar tüm güreş severleri er meydanına davet ererek şunları söyledi. “Kozlu Dağköy 33’üncü Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri başta sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz olmak üzere ve Kozlu Belediye Başkanımız Ali Bektaş İl Genel meclisi başkanımız Necdet Karaveli ve Ankara Yeni Mahalle eski Belediye Başkanı sanayici ve iş insanı Ahmet Duyar Bey efendinin himayelerinde Kurban Bayramın 4’üncü günü 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 12.00’da başlayacaktır. Türkiye’nin seçkin Baş pehlivanlarından başta Ali Gürbüz ve Orhan Okulu olmak üzere 20’ye yakın pehlivan, Baş pehlivanlık için kıyasıya yarışacaklar. Bu güzide Ata sporumuzu seyretmek için tüm Zonguldaklı hemşerilerimiz davetlidir. Kozlu ile Dağköy 20 km’dir. Yolları güzeldir, aynı gün öğleden önce Kozlu’dan Belediye otobüsleri gitmek isteyen vatandaşlarımızı ücretsiz olarak taşıyacaktır bilgilerinize arz olunur”

İŞTE PEHLİVANLAR

Ali  GÜRBÜZ, Orhan Okulu, İsmail  ERKAL, Okan  ACAR, Ali İ  BATMAZ, Hasan CENGİZ,  Ramazan BİRCAN, Durmuş ALTIN, Hüseyin DEMİR, Hüseyin  Gümüşler, Yıldıray AKIN, Osman ÖZGÜN, Arif  AKIN, Erkan ERTAN, Kaan  KAYA, Hasan. ZEYBEK,

KOZLU-10

Editör: Ender Yüksel