Geçen yıl Çaycuma Belediyesi’nin TOGG aracına ‘sirk maymunu’ benzetmesi yapmasının ardından Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı makam aracı olarak TOGG aldı. AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit, Çaycuma Belediyesi’nin bu paylaşımını hatırlatınca Başkan Kantarcı cevap verdi.

Kantarcı, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: Sayın başkan, üzülüyorum bu hallerinize…

Bu ülkenin sahip olduğu her iyi şey hepimizindir. Kim yaparsa yapsın. Bizim Çaycuma için yaptıklarımız da tüm Çaycumalılarındır. 

Öyle değil mi?

Çaycuma Belediye Başkanı sıfatıyla sizlerle ve herkesle iyi diyaloglar geliştirmek için çaba sarf ediyorum on yıldır. Hükümetimizin, vekilimizin iyi yaptığı herşeyi siz bile önce benden duydunuz. Karadeniz gazının varlığını ulusal medya sayesinde benden öğrendi Türkiye. 

Önyargı bende hiç olmadı,olmaz. Asıl sizde var önyargı. 

Çaycuma’nın CHP’li Belediye Başkanının herkese eşit davranması, iyiye iyi, güzele güzel, yanlışa yanlış demesini siz kabullenemediniz. 

Mayıs 2023 seçimleri öncesi Karadeniz gazı ve Togg aracı seçim malzemesi yapıldı partiniz tarafından. Evet sizin tarafınızdan. 

Henüz üretim olmadan alelacele…

Doğru mu, doğru…

Geliştirilmesi yıllar süren Türkiye’nin otomobili Ak parti İktidarı döneminde üretilmeye başlanmıştır. Bu başarıdır elbette Ama sadece sizin değildir, başarı hepimizindir. 

Bu güzel hizmeti ve aracı, bizim değil söyleyenin ifadesi ile garip bir şekilde gezdirip teşhir ederek seçim malzemesi yapmak ne anlama gelir, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Üstelik bu garabetle ilgili paylaşım, belediye sayfasında bir çalışanımız tarafından sehven paylaşılmış ve hemen silinmişti. Gerekli açıklama da yapılmıştı. 

Kaymakam tatsız ayrıldı: Basın protesto etti Kaymakam tatsız ayrıldı: Basın protesto etti

Biz sizin gibi kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı olsak, niye bu bu aracı belediyeye kazandıralım? Niye? 

Çaycuma’daki siyasi barış çok güzel ve herkes tarafından takdir görüyor, üstelik sizin ara ara bu tarz çıkışlarınıza rağmen. 

Gelin, fırsatçılık yaparak laf sokmayı bırakalım, bu ahengi büyüterek, Çaycuma’mıza birlikte hizmet etmeyi sürdürelim."

Kaynak: BÜLTEN