Zonguldak'a ekonomik anlamda katkı sunacağını ifade eden Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı: "Bölgemizin tanıtımına ve turizm potansiyeline önemli katkı sunacak, Karaelmas Turizm Ekspresi Ramazan Bayramı’nın 3.günü 12 Nisan 2024’te ilk seferini gerçekleştiriyor.

Yoğun ilgi duyulan Kars Doğu Expresinden sonra ikinci kez Demiryolu vesilesiyle turizm amaçlı kullanılacak ekspres, Zonguldak ‘ımıza ayrı bir hareketlilik getireceğine inanıyoruz.

Karaelmas Gazeteciler Derneği'nden Başkan Tahsin Erdem'e ziyaret Karaelmas Gazeteciler Derneği'nden Başkan Tahsin Erdem'e ziyaret

Tren seferi Ankara Kalecik’ten başlayarak , güzergâh olarak,

Ankara, Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar ,Yenice, Safranbolu, Filyos, Bartın, Amasra ve son olarak Zonguldak hatlarında hizmet verecektir.

Yeşilin her tonunu taşıyan, binbir güzelliğin süslediği güzergaha sahip Karaelmas Ekspresin, turizm odaklı kullanımı bölgemize ekonomik anlamda da önemli katkılar sunacaktır.

Bu vesileyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın  Abdulkadir Uraloğlu ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sn. Nadir Alparslan’a teşekkür ediyorum.

Zonguldak'ımıza ve Batı Karadeniz'e hayırlı olsun inşallah."

Kaynak: Haber Merkezi