Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, TTK'ya 2 bin işçi alınacağı müjdesini vermesinin ardından gözler başvuru tarihine çevrildi.
Bu hafta içinde başvuru tarihinin netlik kazanacağını ifade eden GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: "TTK 10 kişilik alim için ilana çıkmıştı. Bu arkadaşlarımızın kuraları çekildi. Şimdi sağlık durumu ve belgeleri istenecek. Bu belgelerde sağlıkla ilgili sıkıntı olmazsa arkadaşlarımız en yakın zamanda iş başı yapacak. en yakın zamanda. Zonguldak kamuoyunun ve bizlerin de istediği kura çekimlerinin köy köy olması talebi vardı. Mevzuatta bununla ilgili bir sıkıntı olduğu için şu an onu yapamıyoruz. Tabii başka talepler çıktı. İşte ilçe ilçe çekelim mi? Tabii devamında biz mülakat olsun istemiştik. Mülakatlar konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımız mülakatları kaldırdığı için onunla ilgili de ayrıca bir sıkıntı oldu. Bununla ilgili geçen hafta vekillerimiz  bakanımız ve bakan yardımcılarımızla bu konuyu görüştüler. En yakın zamanda da işçi alımları başvurusu başlayacak. Çok uzatmadan zaten talimat vardı, 8. ayda bu iki bin arkadaşımız iş gücüne katılsın ve üretime destek versin, bir an önce işe alınsın. Bu takvim devam edecek ve bu takvimde de şuan için bir gecikme yok. Zonguldak unutulsada biz Zonguldak'ı unutturmayız. 
Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Bakanımız göreve yeni geldi. 8 ayda kuralar çekilmiş olacak. Bu hafta şartlar belli olur."
Haber: Gamze Taşdemir

Editör: Metin Özden