CHP'liler bayramlaştı: Milletvekilleri ve Osman Zaimoğlu yoktu! CHP'liler bayramlaştı: Milletvekilleri ve Osman Zaimoğlu yoktu!

Ticaret Lisesi Pilav etkinliğinde söz alan Hikmet Hacıabdurrahmanoğlu, Ticaret Lisesi'ni Kız Meslek'e vermeyeceklerini belirterek "Bizim okula gözünü dikmiş. Oldu gözlerim doldu" ifadelerini kullandı.

Hikmet Hacıabdurrahmanoğlu'nun konuşması şöyle:
"Bizden Ticaret Lisesi'ni istediler, merhametliyiz, hoşgörülüyüz. 'Kızma seyret' dediler ki yeriniz yok, bizim Ticaret Lisesi, idareniz veya yukarıdaki birileri. Hadi burada bizim okukumuzda idare edin. Bir dönem onlar, bir dönem bizim çocuklar geldi gitti. Şimdi eve misafir aldığımız bu misafir ne diyor biliyor musunuz? Ha 'bu evi çok beğendim ben burada kalacağım' diyor. İmam Hatip Lisesi tamirdeydi. Onun bir kısım öğrencilerini Fener Ortaokulu'nun orta kısmına verdiler. Uzunkum'da bir okulları var oraya verdiler. Tadilat oldu bitti. Okuluna çekildi bu sene. Yeni yılda çekiliyor değil mi? Kız Mesle'ke yer arıyorlar. Kız Meslek de; Boğaz'da yalıyı bulunca arka taraftaki semtlere bakar mı? Bizim okula gözünü dikmiş. Ondan sonra biz de diyoruz ki İmam Hatip Fener'in Ortaokul kısmından çekildi. Yayla'ya verin onu ona. Yine Uzunkum'da boşalan okul var. İmam Hatip çekildi, Kız Meslek'i verin oraya. E bizde değildi ki Sanat Okulunun bir binasını verelim size. Bir de keyif bağışlar bize. Şimdi efendim neymiş? Kız Meslek çok kalabalıkmış da oralara sığmazmış. Kolayı var. Kız Meslek'in muhasebe dersiyle, bilgisayarlar, iki bölümü, onların iki bölümü bizim Ticaret Lisesiyle ortak örtüşüyor. Onları verin bize o çocukları, bizim okula gelsinler, sizin fazla sınıf ihtiyacınız azalsın, normal bir yere sığarsınız. Ama onların ki öyle değil. Onlar mesele değil, mesele üzüm yemeyecekler, değerli ticaretçiler. Onlar bağcıyı dövmeye gelmişler. Onun içi de bu konuya hepiniz duyarlı olun. Herkesin kendine göre bir çevresi var. Eşinize, dostunuza bu konuyu işleyin. Bu okulun her bir merdiveninde hepinizin belki binlerce ayağının izi duruyor. Şu bahçedeki ağaçlarda, çiçeklerde o taşlar, kaldırımlar bir dile gelse acaba neleri anlatır? Yani siz geliyorsunuz, efendim şudur budur, bunu verin bize gidelim. Oldu, gözlerimiz doldu. Biz de hazırladık anahtarla kapıda sizi bekliyorduk, gelin alın. Onun için bu konulara bilginiz olsun. Bu konularda duyarlı olun. İlgili ve yetkilileri denk geldiğinizde bu konunun üstüne gidin."


 

Muhabir: Öznur Güneş