Müşterilerimiz için güvenilir yöntemlerle, Gümrük Bakanlığı izinleri kapsamında mavi plakalı araç temini gerçekleştirmekteyiz. Son dönemlerde oldukça popüler olan yabancıdan yabancıya araç satışı hakkında uzman kadroya sahibiz. Güncel gelişmelerden sizleri anında haberdar ederek, ilgili resmi işlemlerinizi de cüzi tutarda bir ücret ile gerçekleştirmekteyiz.

14 Ayar Altın, Zarif Takıların İncisi ve Yatırımcıların Tercihi 14 Ayar Altın, Zarif Takıların İncisi ve Yatırımcıların Tercihi

Türkiye’de mavi plaka araç konusunda akla ilk gelen kuruluşlardan biriyiz. Çünkü çözüm odaklı çalışmalarımız ve müşteri memnuniyetimiz ile ülkede lider konumda yer almaktayız. Aynı zamanda vergisiz araç hizmeti ile tanınmış tek markayız. Türkiye’de 1993 yılından bu yana Resmi Gümrük Müşaviri olarak vergisiz araba tedariği, yabancıdan yabancıya araba alım satım ve mavi plaka hizmetleri konusunda müşterilerimize konfor sunmaktayız.

Kimler Vergisiz Araç Alabilir, Kimler Alamaz?

Kimler Vergisiz Araç Alabilir?

Kimler Vergisiz Araç Alamaz?

Yabancı eğitim ve öğretimciler

Türk vatandaşları

Yabancı sporcular

Çifte vatandaşlar

Yabancı basın yayın mensupları

Sadece oturma iznine sahip olanlar

Yabancı diplomatlar ve konsolosluk üyeleri

18 yaşından küçük yabancılar

Yabancı üniversite öğrencileri ve emekliler

Son 185 gün içinde yurtdışında kalmamış kişiler

Yabancı Plaka Aracımı Satmak İstiyorum Diyorsanız Taxfreecar Yanınızda

Yabancı plaka aracınızı satmak istiyor fakat yasal prosedürleri bilmiyorsanız Taxfreecar firmamızdan danışmanlık alabilirsiniz. Öncelikle yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyıp taşımadığınızı belirlemelisiniz. Sonrasında web sitemizdeki formu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Aracınızı satmak istiyorsanız firmamız satış müdürleri ile piyasa koşullarına göre aracınızın fiyatını belirler. Sonrasında satış için gerekli işlemler başlatılır. Firmamız yurtdışına ihracat ve nakliye hizmeti de sunmaktadır. Böylece adresten adrese kolayca aracınızı taşıyabilirsiniz.

Aracınızı satmak istiyorsanız bunun için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemleri aşağıda alt başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

Standart satış

Yabancıdan yabancıya aracını satmak isteyen kişiler sitemize üye olduktan sonra Arabamı Sat ikonuna tıklamalı ve ilgili bilgileri eksiksiz bir şekilde girmelidir. Bu durumda aracınız satılana kadar ücretsiz bir şekilde sayfamızda yayınlanır. Araca müşteri çıkması durumunda firmamız satış danışmanları ile birlikte sunum yapılır.

VIP özel satış

Acilen satılması ya da satışı zor olan araçlarınız firmamız sayesinde kolayca satılır. Öncelikle aracın profesyonel görselleri stüdyoda çekilir. Sonrasında sitemizde özel bölüme yerleştirilir. Araç bilgileri Avrupa’nın online oto satışı yapan web sayfalarına iletilir. Sonrasında site üyeleri araç satışı konusunda bilgilendirilir. VIP özel satış ücretlidir, sözleşme kapsamında hizmet verilir.

Vekaleten satış

Aracın satış tarihinde Türkiye’de bulunamayan araç sahipleri vekaleten satış birimimizden faydalanabilir. Satış sonrası ücret banka yolu ile satıcıya havale edilir. Vekaleten satış hizmetimiz de sözleşme dahilinde gerçekleşir, bu durumda iki taraf da mağdur olmaz.

Konsinye satış

Dileyen kişiler Almanya Köln’de bulunan satış birimimize aracını getirebilir ve mavi plaka satın alacak müşterileri bulabilir. Her koşulda aracınız sunum yapılarak ve prosedüre uygun şekilde satılır.

Aracın firmamız tarafından satın alınması

Satacağınız aracın markası, modeli ve özelikleri satış birimine ulaşan kriterlere uygunsa firmamız tarafından belirlenen bir bedel ile satın alınır.

Takas yoluyla satış

Mavi plaka aracınızı takas ederek değiştirmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Böylece yabancı müşteri aramak zorunda kalmaz, resmi prosedürlerle koşturmazsınız. Taxfreecar olarak sizin için tüm resmi işlemleri halletmekteyiz.

Triptik belgesi ile satış

Türkiye’de turistik muafiyet kapsamında 6 ay veya daha kısa süreli triptik araçları satın alabilir, bu özelliğe sahip aracınızı kolayca satabilirsiniz. Triptik belgesi ile araç satışı hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Kaynak: Haber Merkezi