Çaycuma’nın  Tataristan’daki kardeş kenti Agryz’dan Belediye Başkanı Lenar Nurgayanov başkanlığında bir heyet Çaycuma’ya geliyor. Heyette Başkan Lenar Nurgayanov’un eşi Elza Nurgayanova, Agryz Belediyesi Genel Sekreteri Ilsat Halikov, Belediye Başkan Yardımcısı Gulnas Djametova, Belediye Başkanı Yatırım Danışmanı Rustam Gubaydullin, Belediye Sosyal İşler Bölüm Başkanı Ilsat Garifullin’in yanı sıra StoryGrad Şirketi Direktörü İş İnsanı Marsel Sitidikov da bulunuyor.

OSB’DEKİ İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI YAPILACAK

Çaycuma’da Cumhuriyetin yüzüncü yılı kapsamında yapılacak kutlamaların bir bölümüne katılacak heyet, Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediye Başkanlığının yanı sıra Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’ni de ziyaret edecek. Çaycuma Organize Sanayi Bölgesindeki iş insanları ile bir toplantı da yapacak heyet karşılıklı yatırım imkânlarını görüşecek. Çaycuma ve çevresinde inceleme gezileri de yapacak heyete, bölgemizin turistik değerleri de tanıtılacak. Bu akşam saatlerinde Çaycuma’da olması beklenen heyet 30 Ekim Pazartesi günü Türkiye’den ayrılacak.

Jandarma ekipleri yaralı karabatak kuşunun tedavisini yaptırdı Jandarma ekipleri yaralı karabatak kuşunun tedavisini yaptırdı

BAŞKAN KANTARCI İSTANBUL HAVALİMANI’NDA KARŞILADI

Öte yandan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başka bir ziyaret nedeniyle heyetten ayrı olarak Konya’dan gelen Agryz Belediye Başkanı Lenar Nurgayanov’u İstanbul Havaalanı’nda karşıladı. Mevkidaşını kucaklayarak “Hoş geldin” diyen Başkan Kantarcı kendisini Türkiye’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki kardeş halkın tarihten gelen bağlarını daha da ilerilere taşımak istediklerini söyleyen Kantarcı Çaycuma’daki temasların bu açıdan çok önem taşıdığını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi