İşçimizin, hemşehrilerimizin duygularıyla oynamayın: Durmak yok üretmeye devam İşçimizin, hemşehrilerimizin duygularıyla oynamayın: Durmak yok üretmeye devam

Riva Halil'in en yakın arkadaşı Dr. Tunç Çelebi, 2 yıl önce Zonguldaksporlu Halil Güngördü'nün isminin kentte bir yere verilmesini talep ettiğini belirterek "Zonguldakspor denince akla gelen ilk isimdir Halil Güngör'dü. Ben kentin ona bir vefa borcu olduğunu hala düşünüyorum" diye açıklama yapmıştı. 

Tunç Çelebi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; Zonguldak Belediyesi'nden kendisine resmi bir yazı geldiğini ve Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında Halil Güngördü'nün isminin kentte bir yere verilmesi konusunun görüşüleceğini söylemişti.
Ancak Riva Halil'in isminin verilmesi konusu belediye meclisinde görüşülmedi. 

Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Kemal Cangöz imzalı resmi yazıda, “Zonguldak’ımızın Mili Sporcusu Halil Güngördü’nün mahalle, sokak, cadde ve yapılara isimleri verilmesi konusu Temmuz ayında yapılacak Meclis toplantısında gündeme alınacaktır” şeklindeki yazı Tunç Çelebi'ye gönderilmişti. 

Muhabir: Öznur Güneş