Ölüm haberi bayramda geldi: Yaşar Demirhisar hayatını kaybetti Ölüm haberi bayramda geldi: Yaşar Demirhisar hayatını kaybetti

Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü Turizm Dekanı Prof. Dr. Mehmet Pekkaya’yı itham eden ağır bir açıklama yaptı. 
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören’in, bu açıklamadan dört gün önce Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü’ndü bir toplantı yaptığı ortaya çıktı. 
Şahin Ören toplantıyı “Bülent Ecevit üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim, Turizm ve MYO'daki akademisyen arkadaşlarımızla yüksek eğitimdeki üyelerimizin çalışma hayatındaki sıkıntılarını paylaştık. Değerli akademisyen üyelerimize akademik hayatlarında üstün başarılar temenni ediyorum” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. 
Üniversite içinde tartışmalara neden olan bu toplantı ve Şahin Ören’in açıklamaları yeni soru ve sorunları beraberinde getirdi. 
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü Turizm Dekanı Prof. Dr. Mehmet Pekkaya hakkındaki iddialar bu toplantıda mı gündeme geldi?
Şahin Ören’in Prof. Dr. Mehmet Pekkaya hakkında açıklama yapma fikri bu toplantıda mı kararlaştırıldı. 
Akademisyenler, akademik kariyeri olmayan Şahin Ören’in karşısında nasıl bu kadar ezik kaldılar?
Şahin Ören, “Ereğli kampüsünde yer alan Ereğli Eğitim Fakültesi, Denizcilik Fakültesi ve Ereğli MYO birimlerimizde de devletimizin bütünlüğünü bozan yapılanmaların tekrardan faaliyete geçtiği ile ilgili bilgiler gelmektedir. Gelen bu bilgiler toplanarak devletimizin bazı birimlerine de iletilmiştir” demiştir. 
Maden böyle bir sorun var konu neden Rektörlüğe bildirilmemişti. 
Şahin Ören, sendikacı değil de istihbarat görevlisi midir?

Kaynak: Haber Merkezi