AK Parti Zonguldak Teşkilatı bayramlaştı AK Parti Zonguldak Teşkilatı bayramlaştı

Taksi, minibüs ve servis esnafının zaten zor durumda olduğunu, para kazanamadığını ifade eden Osman Köksal Bahar, izin belgesi ücretlerine gelen zamma sert tepki gösterdi.

Tahsin Erdem'in belediyenin ne kadar borcu olduğunu önceden bildiğini ifade eden Osman Köksal Bahar "Herkes mavi boncukları dağıtıyordu, gülücükler dağıtıyor onu. Bu seçim kazanıldı. Aradan iki ay geçti. Ben daha doğrusu yakıştıramadım" diye konuştu.

Osman Köksal Bahar'ın açıklaması şöyle:
"Söylenecek bir şey yok. Kendisine bunun gerçekten esnafı zor durumda bırakacağını beyan etmeme rağmen; bundan geri dönülemeyeceğini, belediyede sıkıntıları olduğunu bahsetti. Dedim ki; sıkıntıları bizim üzerimizden mi bu esnafın, vatandaşın üzerinden mi çözeceksiniz? Hadi yüzde 100 olsun onu da anladım da. Yüzde 900 bir zammı anlamıyorum veya vatandaşa nasıl anlatacaksın? Veya bir işi yapan adam karşıdaki muhatap olduğu esnafa nasıl anlatacak? Alım satımlarda da aynı. Yüzde 150'ye varan zamlar da alım satımlara geldi. Zaten esnaf arabasını değiştiremiyor Zonguldak her gün geri giden bir il, göç veren bir il. Bir siyasetçi buraya gelip de bir istihdam alanı açayım diye uğraşıyor; Allah'tan bir TTK Genel Müdürlüğü var burada. 2500 işçi alacaklardı. Onu da çocukların 500 tanesi yok efendim 'sen antitepresan hap kullandın yok bilmem ne yaptın' deyip 500 kişiyi de öyle elediler. Hiçbir tane siyasetçinin ağzından ses çıkmadı. Millet o kadar yırtılmasına rağmen. Evet. Bugün gelinen noktada da şimdi her tarafa zam yapılınca bu esnaf ne yapacak?

"Mecburen buna zam yapacak, vatandaş da atacak. Yani böyle bir anlayışı ben kabul etmiyorum. Böyle bir anlayış olmaz. Tamam sıkıntıların olduğu biliniyordu. Herkes bir yere aday olurken o belediyenin ne durumda olduğunu azıcık tahmin edebiliyordu. Yani burada işte suya zam, otobüse zam, buna zam bu vatandaşa seçimden önce böyle kimse konuşmuyordu. Herkes mavi boncukları dağıtıyordu, gülücükler dağıtıyor onu. Bu seçim kazanıldı. Aradan iki ay geçti. Ben daha doğrusu yakıştıramadım. Hoş değil, çünkü biz bu şekilde bir para kazanamıyoruz. Bu şekilde para yok."


 

Muhabir: Öznur Güneş