Vali Selçuk Aslan’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü mesajı Vali Selçuk Aslan’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü mesajı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Galeri Alanı’nda gerçekleştirilen seminere; STMF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Güler, Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Evren Selçuk, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özdemir konuşmasında; düşünme, görme, anlama gibi kavramlar üzerinde durdu. Kurulan sistemin dikey öğrenme üzerine olduğu için herkesin aynı mantıklı düşüncelerle bakış açısını belirlediğini ifade eden Özdemir, sanatçıların ise kendine öğretilenin aksine farklı bakış açılarını bulması gerektiğini vurguladı. Sanatçıların dikey düşünmeden vazgeçip, yatay düşünme üzerine yoğunlaşması gerektiğini söyleyen Fatih Özdemir, sanatçıların alışkanlıkların ve sınırların dışına çıkarak, kendi yorumlarını geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Değişimin, izlemenin önemine de değinen Prof. Dr. Özdemir, değişimin farkında olmanın, yenilenmenin olması gerektiğini savundu. Katılımcıların sorularına da yanıt veren Özdemir, tüm katılımcılara ve kendisini davet edenlere teşekkür etti.

Seminer, yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için STMF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Güler’in Prof. Dr. Fatih Özdemir’e teşekkür belgesi takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kaynak: İHA