Merkez İlçe Seçim Kurulu: Adaylıklarında sorun yok Merkez İlçe Seçim Kurulu: Adaylıklarında sorun yok

Zonguldak’ta hazine arazisine yaptığı kaçak bina nedeniyle imar kirliliğine neden olduğu ve mühür fekki suçlarından hapis yatan, CHP döneminde yaptığı kaçak binayı yıkmayan Sami Aydın, yerel seçimlerde CHP Zonguldak Belediye başkan Adayı Tahsin Erdem’i desteklediğini açıkladı. 
Önceki seçimde Ak Parti Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ı destekleyen ancak kaçak binasını yasal hale getirmediği için Alan ile ters düşen Sami Aydın’ın CHP Adayı Tahsin Erdem’i desteklediğini açıklaması manidar bulundu. 
CHP’li Belediye Başkanı Muharrem Akdemir döneminde yaptığı kaçak binayı yine CHP döneminde yasal hale getirmeyi planlayan Sami Aydın, Tahsin Erdem için “Ömer ile kötü olmasak bile Tahsin’e çalışırdım. Ömer Selim Alan’a asla oy vermeyeceğim, verdirtmeyeceğim” dedi. 
Ömer Selim Alan’ı kendisinin aday yaptığını iddia eden Sami Aydın, “Onu Köksal Toptan’dan dolayı ben aday yaptım. Benim binamı kağıt üstünde küçülttü” dedi.
Elinde gücü olan tüm siyasilere “Baba” diyen Sami Aydın’ın akrabası olduğunu iddia ettiği Tahsin Erdem’e de yakında “Baba” demesi bekleniyor!
TTK Memurlar Lokali’ni işletmecisi olan Sami Aydın, buradaki düğün salonlarını ruhsatsız olduğu halde işletiyor. Sami Aydın, CHP’nin belediyeyi kazanması halinde kaçak binasını yasal hale getirip tapu almayı planladığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi