Stadyumda yapılan hazırlıklar büyük bir ciddiyetle devam ederken; üniversitenin kuruluşunun 100'üncü olması sebebiyle stad içine öğrencilerin oturacağı sandalyelerle '100'üncü Yıl' yazıldı. 

Zonguldak'a il dışından gelecek olan ailelerle birlikte 13 bin kişinin gelmesi bekleniyor. BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer'in yaptığı basın toplantısında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Servet Karasu, Zonguldak İl Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Yüksel, Emniyet yetkilisi katıldı. Merkez Kampüsü'nden 3200 öğrencinin mezun olması bekleniyor. 

Rektör Özölçer, yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgilendirmeyi yaptı:
"Öğrencilerimizin sabırla beklediği, artık okullarında mezun olmalarının vakti geldi. Biz de onlar için çalışıyoruz. Biliyorsunuz üniversitemiz yarın 16.00'da yapacağımız en büyük mezuniyetimiz. Diğer üç ilçede daha mezuniyetimuz var en büyük mezun kitlemiz Zonguldak'ta olacak. İl
genelini içine alan kısım, yaklaşık 12-13 bin de ailenin katılmasını bekliyoruz. Coşkulu bir tören olacak. Yaklaşık bir aydır personelimiz çalışıyordu bunun için. Bugün de sahanın hazırlıkları bitecek. Inşallah yarın için tam hazır olacağız. Hepsine de teşekkür ediyoruz. Hepimiz öğrenciler için buradayız, inşallah onları da mutlu edebiliriz, aileleri de mutlu ederiz. Mezun olurlar. Hayata atılırlar. Hepsi başarılı olurlar." 

Yayla Ortaokulu'nun temeli atılıyor Yayla Ortaokulu'nun temeli atılıyor

0Cd3Bdbe B6Bb 410E 8F05 2Bcd2Cc68C78

Muhabir: Öznur Güneş