CHP kanadından kendisine yapılan eleştirileri değerlendiren Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, Osman Zaimoğlu'nu kast ederek "Bazı arkadaşlar sürekli bu tip söylemlerle ortamı germeye çalışıyorlar. Ben vatandaşımızın bunları istemediğini, bu tip söylemlerden rahatsız olduğunu adım kadar iyi biliyorum" dedi. 

Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan "Ben 2019'da zaten aynı süreci yaşamıştım. Bu sefer tabii biraz daha tecrübeliyiz. 2019'a göre ama tabii farklılık var. Nasıl farklılık var? Sadece adaydık ve yapmak istediklerimizi, hayallerimizi anlatıyorduk. Şimdi hamdolsun 5 yılda yaptıklarımız var. Ve bunların devamında yapmayı planladığımız ki vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre, isteklere göre Zonguldak'ımızı daha yaşanabilir hale nasıl getiririz, bunları konuşarak, istişare ederek yapacağımız projelerimiz var. Onları inşallah aday tanıtımı yapacağız biliyorsunuz, meclis üyelerimizi tanıtacağız ve proje tanıtımı yapacağız. Geçen dönem yaptığımız gibi. Evet, süreç iyi gidiyor. Cumhur İttifak Adayı olarak sahalardayız. Evet neredeyse 2 haftaya yanaştım. İnşallah bu şekilde yaptıklarımızı anlatarak ortaya koyduğumuz hizmetleri, eserleri anlatarak ve 20'sinden sonra da buna ayağı yere basan bütçesi hazır, gökteki yıldız vaat etmeyen projelerimizi 5-6 tanesini açıklayacağız. İnşallah vatandaşımızın gönlüne girmeye çalışacağız. Oylarına talip olduğumuzu zaten sahada gezip söylüyoruz" açıklamasını yaptı. 

28 yaşındaki genç silahla kendini vurdu 28 yaşındaki genç silahla kendini vurdu

HİÇ BİR PARTİ AYRIMI YAPMADAN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZA ANLATACAĞIZ" 

"Saadet Partili olsun, Yeniden Refah Partili ya da başka siyasi görüşe sahip bütün insanlarımıza yapacaklarımızı anlatıyoruz. Onlardan da dönüşler bizi çok mutlu ediyor. Zonguldak'ın bir 5 yıla daha ihtiyacı olduğunu, iktidarın gücüyle beraber, hükümetin gücüyle beraber bir 5 yıl daha bunların, eksiklerin tamamlanması ve yenilerin yapılması gerektiğini vatandaşımız çok net biliyor. Bunu duymak da bizi mutlu ediyor. İnşallah 31 Mart'a kadar 2019'da olduğu gibi sahada insanımıza anlatacağız. Oylarına talip olacağız. O zaman da çok centilmence, sportmence biz kendimize üstüne düşeni yapmıştık. Biz üstümüze düşeni yapmaya devam ediyoruz. İnşallah hayırlısı olur Zonguldak için." 

"BİZE ZONGULDAK'TA YAPTIKLARINI VE YAPACAKLARINI ANLATSINLAR" 

2019 yılında seçim çalışmalarında CHP'nin adayı Şenol Şanal'la birbirlerine hiç kırmadıklarını ifade eden Ömer Selim Alan, şunları söyledi:
"Ben daha önce de yıllardır siyaset yapmaya başladığım günden beri hep söylüyorum. Zonguldak ne kaybettiyse kişileri konuşmaktan kaybetti. Hep olayları konuşmayı tercih ediyorum. Biz rakiplerimizle siyaset alarak elimizdekileri konuşuyoruz. Her şeyden önce bir kere de dostuz. Yüz yüze bakıyoruz. Yan yana geliyoruz. Düğünde de beraberiz cenazede de beraberiz. 2019'da siz Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı sayın Şenol Şenol'la birbirimizi incitecek, kıracak bir kelam etmedik. Gönlümüzden geçen bu dönem de aynısı olsun. Ama ne yazık ki bazı arkadaşlar sürekli bu tip söylemlerle ortayı, ortamı germeye çalışıyorlar. Ben vatandaşımızın bunları istemediğini, bu tip söylemlerden rahatsız olduğunu adım kadar iyi biliyorum. Biz yaptık anlatıyoruz. Hayal ettiğimiz, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Onlara da tavsiyem adaylarının ya da bugüne kadar kendi partilerinin yaptıklarını anlatırlarsa, yapacaklarını anlatırlarsa iyi olur. Böyle 'çamur atalım, izi kalsın' Bu vatandaşın artık bunlara karnı tok. Benim insanım çok net şekilde yapılan hizmetleri görüyor. Değerlendiriyor. Bunun da devamını istiyor. İstediği kadar başka partide olsun, başka görüşe sahip olsun. Benim insanım hizmet istiyor. Onlar da yapacağı hizmetleri anlatırlarsa, nasıl yapacaklarını anlatırlarsa, vatandaşımız sandığa gittiği zaman tercihini yapar. Biz de her zaman olduğu gibi saygı duyarız. Ama biz insanımızın gerçekten hizmet istediğini biliyoruz. Bu tip söylemleri de ne bileyim vatandaşımızın tasvip etmediğini görüyoruz, duyuyoruz. Yaptıklarını anlatsınlar. Biz çünkü öyle yapıyoruz. İnşallah centilmence geçer. Bu tip söylemlerin Zonguldak'a faydası yok. Daha önce de söyledim. İnşallah bu huylarından vazgeçerler." 
 

Muhabir: Öznur Güneş