Rektör İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Aktarı’ya ziyaret Rektör İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Aktarı’ya ziyaret

6 Şubat 2023'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede çocuklara örümcek adam kostümüyle ücretsiz animasyon gösterileri yaparak herkesin yüreğini ısıtan İzmirli genç Ayaz Koç, 81 ile gezme hayaliyle başladığı yolculuğunu Zonguldak’ta da sürdürdü.
Ayaz Koç, Zonguldak'ta vatandaşlardan para topladığı iddiasıyla Emniyet'e götürüldü. 
İfade veren ve polisi ikna eden Örümcek Adam serbest bırakıldı.
Ayaz Koç gazetecilere yaptığı açıklamada şunlar söyledi:
"Ben bir yolculuğa çıktım, 42 gündür yoldayım. 21'inci durağımız Zonguldak'a geldim. Tabii ki sabah saatlerinde polis tarafından gözaltına alındım. Herkes tanıyor beni. Şu an hayallerini yapan bir gencim. Kahramanmaraş depreminde çocuklara yardım eden kişiyim. 50 gün o bölgelerde kaldım. Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır. Bu bölgelerde dediğim gibi bana konteyner verildi. Oradaki annesini babasını kaybeden çocuklarla ilgilendim. Asker ve polis abilere yemek yaptım. Ama halk tarafından şikayet gelindiği için beni gözaltına aldılar. Hafif böyle zorluk oldu, kolumdan çekmeler. Çünkü ben basın açıklaması yapacağım dedim. Ona da izin verilmedi, ama şu an polisler tarafından şikayetçi de olmadım. Onlar da olmadılar. Sadece tutanak tuttular. Zonguldak sokaklarında gezmeye devam edeceğim. Zabıta ve polisinin de haberi var şu an. Para alma olayı şöyle oldu, onu da anlatayım. Bir tane abla geldi. Fotoğraf çektiler benden. Elimi uzattılar. Ben dedim abla para almıyorum dedim. Fotoğraf çekin benim paylaşın. Elimi uzatılınca bu sefer telefon çağrısı geliyor karakola. Para aldı diye ihbar ediyorlar direkt. Şimdi serbest kaldım ve eylemimi sürdürüyorum." 
 

Muhabir: Öznur Güneş