Şerafettin Nas, ziyaretten duyduğum memnuniyeti dile getirerek "Bu projelerle Zonguldak uçar. Ömer Selim Başkan başaracaktır. Mekanın sahibidir, ona inancımız sonsuzdur" dedi. 

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ziyarette şunları söyledi:
"Muhtarlar Derneği Başkanımızı ve muhtarlarımızı, derneğimizi ziyaret ettik. Ziyaretten kaçıp biz burada zaten kendimizi ev sahibi hissediyoruz. Misafir gibi hissetmiyoruz. Başkanımla, mahalle muhtarlarımızla zaten beş yıldır Mahallemizin ne sorunu varsa, sokaklarımızın ne sorunu varsa, vatandaşımızın ne talebi varsa hep beraber çalıştık. Muhtarlarımız bizim için çok kıymetli, çok değerli. Mahallelerimizdeki, sokaklarımızdaki her derdi en önce onlar bizle paylaşıyor. Çünkü vatandaşımız en kolay ulaşıyor. Muhtarımıza bizlere ulaşıyor. Bizler de gücümüz yettiğince belediyemizin bütün imkanlarını beraber, el ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın hizmeti için kullanıyoruz. 58 aydır bunu başardığımıza inanıyorum. Eksiklerimiz muhakkak ki vardır ama biz muhtarlarımızla iletişim noktasında, işbirliği noktasında hamdolsun hiçbir muhtarımızla en ufak bir pürüz, sorun bile yaşamadık. İnşallah önümüzdeki 5 yılda da gene beraber hep birlikte yeni Zonguldak'ı inşa etmeye devam ederiz diye dua ediyoruz, umut ediyoruz. Başkanımıza da bizleri kabul ettiği için.  Muhtarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için. 

Yeni çevre yolu ve yan kol bağlantıları trafiğe açıldı Yeni çevre yolu ve yan kol bağlantıları trafiğe açıldı

Cumhurbaşkanımız tarafından Zonguldak'ın Cumhur İttifakı adayı olarak ismimiz açıklandı. İlçe başkanlarımızla beraber sizleri ziyarete başladık. Bismillah dedik. İnşallah hayırlara vesile olur. 31 Mart akşamı da Cumhur İttifakı olarak inşallah ipi göğüsleriz. Hizmetlerimize kaldığımız yerden daha hızlı koşarak, daha da arttırarak inşallah devam ederiz diye umutluyuz. Vatandaşlarımız beş yılda yaptıklarımızı zaten görüyorlar. Bizim derdimiz bu hizmetlerin artarak Zonguldak'ımızın da devam etmesi. Bu noktada da vatandaşlarımızı her zaman olduğu gibi güvenimiz sonsuz. Ben muhtarlarımıza da bu süreçte başarılar diliyorum."
Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Ömer Selim Alan'a başarılar dileyerek şunları söyledi:
"Başkanım öncelikle hoş geldin. Şimdi  biz yıllardan beri gece üçtür, dörttür, beştir, her zaman aradım görüştük. Her zaman görüşürüz. Vatandaşın isteklerini, muhtarların isteklerini kendisine iletiyorum. Zaman zaman buluşuyoruz, sohbet ediyoruz. Bizim sevdamız Zonguldak. Projeleri hayata geçirirseniz Zonguldak uçar. Çünkü biz bugün varız diyoruz. Bizim gelecek nesillerimiz, torunlarımız, çocuklarımız bambaşka bir Zonguldak görsün. İstiyoruz. Onu da Allah'ın izniyle Selim Başkan başaracaktır. Mekanın sahibidir. Ona inancımız sonsuzdur. Her zaman kendi sorunlarımızı anlattık. Hiç kişisel işe girmedik. Zonguldak sevdalısı olarak Zonguldak'ın sorunlarını anlattık. Tabii ki eksiklerimiz var. İnsanoğlumuz, bizim de hatamız, eksiğimiz olabilir. Köprüyü yıkılmaz dendi.  Zonguldak denizi gördü. Bunlar  kolay iş değil. Cesaret işi, yürek işi. O anlamda Allah yolunu açık etsin. Tekrardan başarılar diliyorum” dedi.
 

Muhabir: Öznur Güneş