Yapılan açıklama şöyle: “30.05.2023 günü il merkezindeki Zonguldak Fen Lisesi Öğrenci Pansiyonu'nun bahçesinde meydana gelen olayda; M. N. (24), Y. İ. A. (28), R. C. K. (19), O. A. (28) ve E. Ş. (20) isimli şahıslarca alkol alarak çevreye rahatsızlık verilmiş, şahısları uyaran pansiyonda görevli öğretmenimiz şüphelilerden M. N. (24) ve  Y. İ. A. (28) tarafından hayati tehlike arz etmeyecek şekilde darp edilmiştir.

Olay yerine ivedi şekilde intikal eden ekiplerimizce şüpheli (5) şahıs etkisiz hale getirilmiş akabinde Karaelmas Polis Merkezi Amirliği'ne intikal ettirilerek gözaltına alınmıştır.

Şüpheli (5) şahıs, 30.05.2023 günü Adliyeye çıkartılmış Mahkemeye sevk edilen M. N. (24), Y. İ. A. (28), R. C.  K. (19) isimli (3) şüpheli şahıstan, R. C. K. (19) adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, darp olayını gerçekleştiren M. N. (24) ve Y. İ. A. (28) isimli (2) şüpheli şahıs ise tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

İlimizdeki eğitim ve öğretim hayatının güvenli bir şekilde sürdürülmesi için okul çevrelerinde sebepsiz yere bekleme yapan ve çevreye rahatsızlık veren şahıslara karşı her daim öğrenci ve öğretmenlerimizin yanında yer alarak hizmet etmeye tarafımızca devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

(Haber Merkezi)

.

        

        

Editör: Özlem Yıldız