Uyuşturucu bağımlısı genç kız babasını bıçakladı Uyuşturucu bağımlısı genç kız babasını bıçakladı

Hafta sonu Zonguldak Merkezdeki programlara katılan Milletvekili Ahmet Çolakoğlu,  Kardemir Kömür Depolarını işaret ederek "Fevkani'den sonra ilk hedefiniz burası" demişti. 

Kardemir kömür depolarının çevreyi kirletmesinden vatandaşların ve kendisinin büyük ölçüde rahatsız olduğunu ifade eden Başkan Alan "Bunu göz göre göre ilginç olan tarafını söylüyorum bu kadar burada çevre dernekleri var, çevre korumayla ilgili. Bu kadar oluşumlar var. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor" dedi. 

Başkan Alan, Kardemir Kömür Depoları ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
"İnşallah hedefimiz o. Çünkü bunu anlatmakta, aktarmakta sıkıntı yaşadık. Niye? Çünkü Zonguldak'ta çok ufak bir kesim var ki; her şeyi saptırarak, anlatarak vatandaşımızın, insanımızın aklını karıştırmaya çalışıyor. Benim liman diye bir derdim olmadığını göreve geldiğimde Zonguldak'ta herkes biliyor. Ama ne yazık ki bazıları art niyetli şekilde; bizim limanımızdaki ticaretimiz daha iyi olsun, buradaki esnaf, kamyon şoförlerimiz ya da firmalar para konulu başka şeyleri tercih etmesin. Bu hareketlilik, bu ekonomik gelişim şehrimizde olsun diye çaba gösteriyoruz. Oraya bir akaryakıt istasyonu ruhsatını da ben verdim. Ticaret Sanayi Odası Başkanımız Sayın Metin Demir, bu sürece canlı şahittir. 3 Bakanlığın ortak onayı sonrasında ki üç ay uğraştık bunun için. Erdoğan Bektaş Valimizle beraber kardeş şehrimize gittik. Tekrar Ro-ro hareketini, ticaretini nasıl güçlendiririz diye oradaki limandaki, kardeş şehrimizdeki insanlarımızla bunun için istişarelerde bulunduk. Ama benim bir açıklama yaptığım zaman hemen böyle zaten muhalefet etmeyi alışkanlık haline getirmiş, öyle bir ruh haline bir yürümüş bir ekip var. Ne yazık ki bir iki tane de bunun basın ayağı var. Sürekli böyle bu konularda işte limana göz dikti. Değerli arkadaşlar Bartın Limanı'nı Bartın Belediyesi çalıştırıyor. Biz Zonguldak Belediyesi olarak Zonguldak Limanı'na talip olsak zaten bunu burada konuşmayız. Bakanlığa gider, bunu isteriz ve alırız. Bizim şu an öyle bir derdimiz yok. Biz limanımızı daha aktif hale ticari anlamda turizm anlamında, kültür sanat anlamında da bunları ekleyerek daha efektif kullanırız derdindeyiz. Oradaki kömür yükleme depolama alanı zaten daha önce konuştuk. Malumunuz, vatandaşımız bize şunu diyor. Bunu açık açık anlattım ama anlamamakta ısrar eden bir kesim var. Onların da büyük ihtimalle buradaki kurumlarla bir gönül bağı var herhalde. Yani ben artık ona yoruyorum. Vatandaş şunu diyor bana; 'Başkanım ben cam açamıyorum. Evde astım hastası babam var, çamaşırımı asamıyorum. Sabah balkonumda kahvaltı yapamıyorum. Bir çay içmeye, balkona çıkamıyorum. Benim işte KOAH'lı anam var, yatalak hastam var. Ve bunu ne yazık ki oradaki tozu, daha önce de size videolarını attım. Basında da paylaştınız. Bunu göz göre göre ilginç olan tarafını söylüyorum bu kadar burada çevre dernekleri var, çevre korumayla ilgili. Bu kadar oluşumlar var. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Çok ilginç, bu benim talebim değil değerli arkadaşlar. Altını çiziyorum. Vatandaşımızın birden talebi. Sesi, gürültüsü, tozundan benim, milletim, benim insanım rahatsız. Benim insan rahatsızken ben rahat olamam, ben de rahatsızım." 

Kaynak: Öznur Güneş