Olay, saat 12.00 sıralarında Çarşamba ilçesi Çınarlık Mahallesi havalimanı yolu üzerinde meydana geldi. Alacak meselesi nedeniyle husumetli olan, her ikisi de 2 çocuk babası müteahhit Aydın K. ile ilçede giyim mağazası sahibi Beytul Köksal arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Aydın K., otomobilindeki ruhsatlı silahını çıkarıp Köksal’a 6 el ateş etti. 4 yerinden vurulan Köksal kanlar içinde yere yığılırken, A.K. ise kaçtı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, Köksal’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

4'üncü kattaki evinin balkonunda atlamaya kalkışan kadını ekipler ikna etti 4'üncü kattaki evinin balkonunda atlamaya kalkışan kadını ekipler ikna etti

Aydın K., Samsun-Ordu kara yolu üzerindeki uygulama noktasında polis ekiplerine teslim oldu. Aydın K., olay yeri jandarma bölgesi olduğu için jandarmaya teslim edildi.

Bu arada, Beytul Köksal’ın 6 ay önce ‘tefecilik’ suçlamasıyla gözaltına alındığı, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. 

Kaynak: DHA