Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi Gençlik Kurulu ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasında, ‘2024 Yılı Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programı’ kapsamında ‘Genç Ticaret Elçileri’ projesi imzalandı.

ÖNCE EĞİTİM SONRA STAJ VE İSTİHDAM İMKANI

Proje kapsamında seçilen kursiyerlere dış ticaret eğitimi verilecek. Genç MÜSİAD Samsun ve OKA’nın eğitim olanaklarından faydalanacak gençlerin iş dünyasında ihtiyaç duyulan becerileri edinmesi sağlanacak. Eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından kursiyerlere staj ve istihdam olanağı sağlanacak.

ŞENGÜL: NİHAİ HEDEF TİCARETİ GELİŞTİRMEK

Elektrikli otobüsler 22 ayda, 4 milyon 625 bin yolcu taşıdı Elektrikli otobüsler 22 ayda, 4 milyon 625 bin yolcu taşıdı

MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Tahsin Şengül, Türkiye ile Türkiye’de okuyan uluslararası öğrencilerin ülkeleri arasındaki ticareti geliştirmeyi hedeflediklerini, bunun olabilmesi için de uluslararası öğrencilerin eğitileceğini söyledi. Şengül; “Genel Merkezimizin öncülüğünde, MÜSİAD Samsun olarak Türkiye'nin 100.yıl vizyonuna uygun, sürdürülebilir bir ekonomi için, uluslararası ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla gençlerin yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz." dedi.

LİVA: GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK

Genç MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Can Liva ise proje ile kursa katılanların kişisel kapasitelerini geliştireceklerini, kursiyelerlerin iş dünyasına dahil olmasıyla Samsun’un ihracat kapasitesinin arttırılmasına katkıda bulunacaklarını belirtti. Liva, “Gençlerin iş dünyasında daha fazla katma değer oluşturmaları için bu ve bunun gibi projeler büyük önem taşıyor.” diye konuştu.

OKA yetkilileri ise projeyle ilgili memnuniyetlerini dile getirirken, gençler ve iş dünyası arasındaki bağı güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

"Genç Ticaret Elçileri" projesi ile Türkiye’de iş dünyasına dahil olan veya olmak isteyen uluslararası öğrencilerin, Türkiye ve kendi ülkeleri arasındaki ticaretin geliştirilmesine katkıda bulunması hedefleniyor. 

Kaynak: DHA