Zonguldak, çalışan sayısı ile en iyi iller arasında  Zonguldak, çalışan sayısı ile en iyi iller arasında 

Metin Soydaş, çarpıcı açıklamalarda bulunarak "Milliyetçi Hareket Partisi ideolojik çizgiden uzaklaştı. Bu ideolojik çizginin de Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu gördüğüm için böyle bir karar aldım" dedi. 

Metin Soydaş'ın açıklaması şöyle:
"Evet, CHP’ye geçeceğim doğru. Cuma günü partiye giderek kaydımı yaptıracağım. Genel seçimlerde buradaki milletvekilleri ile de birlikte bir çalışma yaptım. Seçim bürosu da açtım ve çalışmalar gerçekleştirdim. Biliyorsunuz ki ben yıllarca partide görev yaptım. Milliyetçi Hareket Partisi ideolojik çizgiden uzaklaştı. Bu ideolojik çizginin de Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu gördüğüm için böyle bir karar aldım. Aynı zamanda eski Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş eğitimciydi. Çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz eğitimcimiz katledildi. Milliyetçi Hareket Partisi de buna sessiz kaldı. Cenazesine bile gidilmeyeceği yönünde talimat verildi. Bu noktada CHP ise Sinan Ateş’e sahip çıktı. Ben Atatürk Milliyetçisiyim. MHP’de görev yaptım ama; Atatürk Milliyetçisi olarak görev yaptım. O izlenimle ilerledim. Durum bundan ibaret. 
Benimle birlikte CHP’ye geçecek olanlar da çok olacak. Bir rakam veremem ama; çevremde bu konuyla ilgili beni arayan arkadaşım çok" 
 

Kaynak: Öznur Güneş