Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde fırtına ve sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Bazı iller için turuncu ve sarı kodlu uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara, Kıyı Ege, Kütahya, Antalya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu gece saat: 23.59 ile yarın saat: 12.00’ye kadar Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde fırtınanın etkili olacağı bildirildi. Batı Karadeniz’in batısında rüzgarın akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, yarın öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Gazeteci Erhan Çakmak, gözyaşlarıyla uğurlandı Gazeteci Erhan Çakmak, gözyaşlarıyla uğurlandı

Marmara’da rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Yağışların 18.00-23.59 arasında kuvvetli olacağı bildirildi.” Rüzgarın kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi nedeniyle; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Kaynak: Haber Merkezi