Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuru süresi uzatıldı Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuru süresi uzatıldı

Zonguldak'ta 19 mahallenin oy oranlarını 14 Mayıs 2023 seçimleri üzerinden değerlendiren Osman Zaimoğlu "Cumhuriyet Halk Partisi 28.575, AK Parti 21.226, MHP 3871, İYİ Parti 5563" dedi.

AK Parti ile MHP'nin oylarının toplandığında bile CHP'ye yetişemediklerini belirten Zaimoğlu "YSK'ya bildirilen rakamlarla konuşuyorum" dedi.

"ZONGULDAK İNSANI ÇOK AKILLI VE MANTIKLIDIR"

Osman Zaimoğlu'nun rakamlar üzerinden yaptığı açıklama şöyle:
"Bir algı oluşturuluyor, yanlış! İl genel meclisiyle beraber Zonguldak'ta köylerle beraber alınan oyları belediye başkanlığı noktasına getirip bunu değerlendirmek siyasi olarak yanlıştır. Neden yanlıştır? Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şunu diyoruz ki; Zonguldak Belediyesi'nde oy kullanılacak seçmen profili 19 mahalleden oluşmaktadır. 19 mahallenin seçim sonuçları merkez ilçe seçim kurulu tarafından YSK'ya bildirilen rakamlarla konuşuyorum. Net ifade ediyorum. 14 Mayıs milletvekilliği seçiminde bugün 31 Mart seçimlerinde kullanılacak seçmen için söylüyorum; belediye başkanlığı oylarında kullanılacak seçmen için konuşuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi 28.575, AK Parti 21.226, MHP 3871, İYİ Parti 5563. Kimse bu oyları köylerdeki oylarla karıştırıp Zonguldak Belediye Başkanlığı'nda kavram kargaşası ve algı yaratmaya kalkmasınlar. Zonguldak insanı çok akıllı ve mantıklıdır. Benim arkadaşlarım, dostlarım, hemşehrilerim böyle karman çorman siyasi algı yaratarak sanki bize yakınlarmış gibi, ki bu oylamada bile 5 bin fark gözüküyor. Efendim MHP işte kafa kafaya geliyormuş gibi görünüyor. Hayır. Rakamlar çok net ortada. Birleştirdiğin zaman da hiçbir şeysiz sandığa gelsinler. 25 bin yapıyorlar. Bizim gene 3 bin 600 oy fazlamız var."


"BU RAKAMLARI İLÇE SEÇİM KURULU AÇIKLADI"

"Hiç firesiz MHP'nin oyu AKP'ye gelse bile 3 bin 600 biz Zonguldak Belediyesi sınırlarında öndeyiz. Bu resmi rakamla konuşuyorum. Ben bunları anketlere veya siyasi algılara vesaireye dayanarak söylemiyorum.
Bu konuyu düzenleyenler ilçe seçim kuruludur. Herkes bunu görebilir. Cumhuriyet Halk Partisi gümbür gümbür adayıyla beraber seçimleri kazanacaktır. Bu oyları ben şu anda resmi rakam olduğu için söyledim.
Bunları da değerlendirdiğiniz zaman bu iş bitmiştir. Geçmiş olsun AKP, Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi'ne 55 gün kalmıştır. Gözün aydın Zonguldak diyorum."


Muhabir: Öznur Güneş