Kurban bayramı öncesi emekli bayram ikramiyeleri ödenirken memur ve emekli maaşları için bir açıklama yapılmadı. SSK kapsamında maaş alan emekliler her ayın 17 ve 26'sı arasında ödemelerini alırken, Bağ-Kur emeklileri ise maaş ödemelerini 25-28'i arasında alıyor. Memurlar ise maaş ödemelerini her ayın 15'inde hesaplarında görüyor. Kurban Bayramı'nın bu yıl 16-19 Haziran tarihleri arasına denk geliyor olması nedeniyle maaş ödemelerinin erken yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Memur maaşlarının 14 Haziran Cuma günü hesaplara aktarılması beklenirken SSK, Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemelerinin bayram öncesinde hesaplara yatırılması beklenmiyor.

SGK tarafından 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle uygulamaya konulan düzenleme ile Cumartesi-Pazar veya resmi tatil günlerine denk gelen maaş ödemeleri için herhangi bir değişiklik yapılmaksızın maaş ödemeleri o gün içerisinde banka hesabına yatırılıyor.

Maden işçisi Okan Gürbulak SMA hastası kızı Defne Gürbulak için destek istedi Maden işçisi Okan Gürbulak SMA hastası kızı Defne Gürbulak için destek istedi

Muhabir: Yeliz Alagöz