Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Kilimli İşletmesi'nde meydana gelen iş kazasında şehit olan maden işçisi Baykul Sağlam(44) düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Kilimli İşletmesi'ne ait maden ocağında çalışan madenci Baykul Sağlam, eksi 360 kodunda meydana gelen iş kazasında yaşamını yitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Sağlam için Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyü Yukarıdere Mahallesinde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Muharrem Kiraz, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, GMİS'e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile çok sayıda madenci ve yakınları katıldı.

Kuruma 2009 yılında işbaşı yaptığı öğrenilen Sağlam'ın Türk Bayrağına sarılı cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Madenci Cenaze-3

baykul sağlam

İlçeye girişleri yasaklandı: Uymayan ceza yiyecek İlçeye girişleri yasaklandı: Uymayan ceza yiyecek

Madenci Cenaze1

Kaynak: Haber Merkezi