ÖZEL İÇERİK

Hizmetten tasarruf dönemi başladı: Çöpler toplanmadı Hizmetten tasarruf dönemi başladı: Çöpler toplanmadı

Meslektaşlarının gününü kutlayan Mehmet Bayar, bu meslekte eleman yetişmediğini söyledi. Gençlere kuaförlük ve berberlik mesleğini öneren Başkan Mehmet Bayar, şunları söyledi: "11 Mayıs Dünya Kuaförler Günü olması sebebiyle kuaför ve güzellik salonu işletmecileri arkadaşlarımızın yanında çalışanlarının, personelinin hepsinin bugününü canı gönülden kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Mesleğimiz şu anda ülkenin bulunduğu ekonomik koşullardan dolayı biraz zorluğu var. Yani işlerimizde haliyle biraz duraksama var. Ama düzeleceğini düşünüyoruz inşallah. İlerleyen günlerde daha iyi olacağını düşünüyoruz, ama bu ekonomik koşullardan dolayı biraz işlerimizde kırılma var.


"ON STAJYERDEN SEKİZİ BU İŞİ YAPMAYACAĞINI SÖYLÜYOR"

"Çok güzel bir konuya temas ettiniz. Şöyle söyleyeyim size. Yani gerçekten alttan eleman hakikaten yetişmiyor. İşte Çıraklık Eğitim Merkezi'nden süratle orada eğitim alıp okullarımıza staja gelen, çalışan öğrencilerimiz var. Hepimiz meslek lisesinden, lisesinden ve üniversiteden öğrencilerimiz geliyor. Ben soruyorum mesela; gençlere 'işte devam edecek misiniz?' diye. Bu mesleği yapacak mısınız? İnanın bana on kişiden sekizi yapmayacağını söylüyor. Aslında çok güzel bir mesleğimiz var. Yani işinizi iyi yaptıktan sonra hakikaten kazandıran bir meslek. Ama işinizi iyi yapacaksınız. İyi yaparsanız insanlar sizi buluyor zaten.
Ben gençlerimize gerçekten tavsiyede bulunmak istiyorum. Bu mesleği yani bu işi şey yapsınlar, benimsesinler, girsinler, çalışsınlar. Yaşları çok geçmeden 15-18 yaşlar, okumayan kardeşlerimiz özellikle temiz bir meslektir. Saygınlığı olan bir meslektir. Yani tavsiye ederim."

Muhabir: Öznur Güneş