CHP Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi Adayları belli oldu CHP Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi Adayları belli oldu

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Fevkani Köprüaltı'ndan Elmas Park'a taşınan esnafla kahvaltıda bir araya geldi. 

Başkan Alan'a seçim gezilerinde; AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Çağatay İpekçi, partililer katıldı. 

Elmas Park esnafı İbrahim Küçük, köprüaltı esnafı adına konuşma yaparak şunları söyledi:
"Öncelikle bizi ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz. Köprü altı esnafları olarak buraya ciddi bir sıkıntıyla geleceğimizi düşünüyorduk. Başlangıçta ciddi bir sıkıntılar yaşadık ama daha sonra buradaki gelişmeleri göz önüne alarak ilerisi için güzel bir çalışma alanı olacağına inanıyoruz. Bunun için size teşekkür ediyoruz. Az önce verdiğiniz sözü burada tekrar etmek istiyorum. Basının huzurunda. Bunu yüksek müsaade arz etmek istiyorum. Bize daha önce vermiş olduğunuz sözü burada da tekrarladınız. Giysi pazarının ve esnaf birliğinin olduğu alanda yapılacak olan ticarethanelerin bir an evvel ihalesinin yapılıp isteyen arkadaşlarımızın oraya nakli konusunda desteklerini açıkladınız. Bunun için teşekkür ediyoruz. Hem size hem il başkanına bu konuda teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir an evvel oradaki inşaatın başlayıp faaliyete geçmesini canı gönülden destekliyoruz. Bize de bugün burada hem cesaret verdiniz hem masamıza şeref verdiniz. Meclis üyesi arkadaşlarım, il başkanım ve üyelerine de hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın basın mensuplarına da bizi burada görüntüleyip eee ses kulak verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum."


Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, esnafa müjde vererek şunları söyledi:
"Esnafımızın bulundukları Elmas Park'la ilgili ufak tefek sıkıntıları vardı. Onunla ilgili Murat Bey'le zaten istişaremiz devam ediyordu. Onları konuştuk. İnşallah mart ayının 10'unda kadar güzel bir açılış yapacağız. Dükkanlarında o günlere kadar dolacağını öngörüyoruz. Arkadaşlarımız şu anda özellikle zemin katta bir sıkıntımız yok ama birinci ve ikinci katta inşallah çalışmalarını bitirecekler. Hazırlıklar şu an yapılıyor. Elmas Park'ı hep beraber canlandıracağız. Sayın Valimiz demişti, hatırlarsanız; bir an önce geçin. Biz de oradan artık gelip alışveriş yapalım' diye. Biz de o günleri sabırsızla bekliyoruz. Esnafımız şu an açık hizmet veriyor ama tabii halen bilmeyen vatandaş Var. Biz istiyoruz ki sadece merkezden değil, ilçelerimizden de insanlarımız. Böyle güzel bir AVM, yaşam ve alışveriş merkezi oldu. Elmas Park'ta diyorsunuz. Rahat rahat gelip alışverişlerini yapsınlar. Acılık artık bir bulvar oldu şehrin merkezi oldu. İnşallah 10 Mart'a kadar da güzel bir açılışla Elmas Parkı bütün insanlarımızı tanıtacağız. Ufak tefek sorunlarını zaten kısa zamanda çözeriz. İbrahim Bey zaten diğer esnaflarımıza da söz vermiştik malum. Kenarındaki bölümde emlak konut vasıtasıyla yapacağımız 177 dükkanlık prestij çarşısı projemizi zaten Genel başkanımız, ilçe başkanımızla, bakanımızla, bakan yardımcımızla Emlak Konut Genel Müdürümüze daha yeni istişare ettik. İnşallah süreçte, seçim sürecinde Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki beyefendi inşallah Zonguldak'ımıza teşrif edecekler. Onun da ağızlarından da müjdeyi zaten duyacaksınız. Bir an evvel ihaleye çıkacak. Arkadaşlarımızdan geçmek isteyenler yeni ticarethanede kalmak isteyenler burada ticaretlerine devam edecekler. Biz destekleri için teşekkür ediyoruz. Kendilerinden yeni Zonguldak için destek istedik. Biz umuyoruz ki onlar da gönülden bizleri destekleyecekler. Kaldığımız yerden hizmetlere devam edeceğiz diyorum."
 

Muhabir: Öznur Güneş