Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmişti: Yeni plan değişikliği askıya çıktı Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmişti: Yeni plan değişikliği askıya çıktı

Türkiye Kömür İşletmeleri'nin (TKİ) belirlediği firmaların kömürlerini dağıtan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ilçelerden yüzlerce kömür şikayeti yağdı. 

Ereğli, Merkez ilçe ve Kilimli başta olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlar Vakfın kömüründen şikayet ediyor. Kilimli Bölgesi'nden de kömür şikayeti geldiğini belirten Şerafettin Nas, şunları söyledi:
"Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın dağıttığı kömürlerden çok büyük sıkıntılar geldi.  Mağdur durumdayız. Biliyorsunuz bizim Zonguldak İli taş kömürüne alışkın olduğundan bu kömürlerden gerektiği kadar faydalanamadı. Şimdi bu karda, kışta insanlarımız hakikaten mağdur. Ben bazı yerlere gittim gördüm. Hatta almış olduğum bilgi, dağıtımın durdurulduğu veya mağdur olan vatandaşların Vakıflara gidip müracaat etmelerini söylediler. Bu konuda muhtarlarımız da mahalle mahalle dolaşıyorlar, kendilerine mahalleli geliyorlar. Biz bu konuda, bunun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını, kömür takviyesi yapılmasını ve en azından mağduriyetin gidilmesini talep ediyoruz muhtarlarımız olarak." 

Muhabir: Öznur Güneş