Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Şube Müdürü Şenol Karaarslan ve İlhan Üstüner, bu yıl ilk kez ilk kez yabancı dil programı uygulanacak 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul binasında incelemelerde bulunarak, okul müdürü Hüseyin Doğru’dan bilgiler aldı. Toplantıda okul müdürü Hüseyin Doğru, ilçe milli eğitim müdürü Harun Akgül ve beraberindekilere yeni açılacak olan yabancı dil ağırlıklı ortaokul bölümünün planlarını, müfredatını ve bu bölümde öğrencilere sunulacak olan eğitim imkanlarını detaylarını anlattı.

Doğru, öğrencilerin erken yaşta yabancı dil öğrenmeye başlamalarının, onların ilerideki akademik ve profesyonel hayatlarına olumlu katkılar sağlayacağını ifade ederek, bu yeni bölüm ile öğrencilere uluslararası standartlarda eğitim sunmayı hedeflediklerini belirtti. Çoklu dil öğretimi ve dijital öğrenmelerle, eğitimde kaliteyi artırmak ve öğrencilerin global dünyaya daha hazırlıklı olmalarını sağlamak için programın büyük önem taşıdığını belirten Doğru, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda gösterdiği ilgi ve destek, eğitimde yenilikçi yaklaşımların benimsenmesine ve öğrencilerin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Motosikletlere ceza yağdı Motosikletlere ceza yağdı

İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere 4 dilde eğitim verecek olan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümünün yeni dönem için hazırlıklarına devam edildiği belirtildi.

Kaynak: İHA